Pojištění

Ilustrační fotografie

Mají psychická onemocnění vliv na pojištění invalidity?

Pojištění

Dnešní uspěchaná doba má vliv na naši psychiku, vnitřní rovnováhu i zdravé sebevědomí. Někteří z nás tlak společnosti, rodinné či osobní problémy neunesou. Dlouhodobý stres se tak negativně odráží na zdravotním stavu našeho těla a následně se objevují různé zdravotní problémy, které často přetrvávají nebo se stále vrací navzdory intenzivní léčbě.

Chorvatsko, Split

Komplikace na dovolené: Pozor nejen na chorvatské ostrovy, zdravotní péče je omezená

Pojištění

Letní dovolené jsou často spojené s nenadálými úrazy a onemocněními. „Když se podíváme, ze kterých zemí se hlásí nejvíce zdravotních potíží dětí i dospělých, jsou to obvykle Řecko, Bulharsko a Egypt. Málokoho asi překvapí, že Čechy v zahraničí trápí zažívací potíže a záněty horních cest dýchacích. Specialitou jsou pak velmi nepříjemné záněty uší,“ přibližuje praxi Kateřina Vanková, produktová manažerka cestovního pojištění Generali. Na co si tedy dát pozor a s čím počítat?

Ilustrační fotografie

Nejabsurdnější výluka z pojištění: Lidem nejvíce vadí zanedbání povinnosti

Pojištění

Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky rozhodlo v anketě na serveru Bankovnipoplatky více než 14 tisíc hlasujících. Na druhém místě se umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.

Ilustrační fotografie

Kouříte? Za životní pojištění zaplatíte víc. A pokud vědomě lžete...?

Pojištění

Na poslední květnový den připadá Mezinárodní den nekuřáků. V této souvislosti jsme shrnuli aktuální čísla z celosvětových i českých statistik o kouření. Současně přinášíme informaci, jakou roli hraje kouření v životním pojištění a co všechno UNIQA pojišťovna v této souvislosti bere v úvahu.

Ilustrační fotografie

Poškození se naučili na firmách vydělávat

Pojištění

Zatímco tři čtvrtiny pojistek podnikatelů se týkají pojištění odpovědnosti a jen čtvrtina pojistek se vztahuje k majetku, když dojde na pojistnou událost, je tento poměr opačný. Ukazuje se, že se firmy bojí.

Ilustrační fotografie

Průvodce pojištěním před dovolenou aneb Co vše lze pojistit a jak na to

Pojištění

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. Při plánování cesty byste rozhodně neměli zapomenout na odpovídající pojištění. To je ideální nastavit vždy dle typu zájezdu, plánovaných aktivit i osob, které se dovolené zúčastní. Jak se chránit před krachem cestovní kanceláře, na kolik nastavit pojistné plnění a jak postupovat při cestování autem? To vám poradíme v následujícím článku.

Ilustrační fotografie

Je čas vyrazit na kole. Nezapomněli jste na něco?

Pojištění

S teplým počasím vyrazili na silnice a do terénu cyklisté. Kolo je oblíbeným společníkem stále více lidí. S provozem bicyklu jsou ale spojena i rizika, na která je dobré myslet. A řadu z nich lze pokrýt i z vhodně uzavřeného pojištění.

Ilustrační fotografie

Pronajímáte byt? Tohle vše vám hrozí a je třeba se bránit

Pojištění

Počet bytů, které jejich majitelé koupili za účelem pronájmu, v posledních letech výrazně vzrostl. Developeři uvádějí, že například v Praze se takto prodá každý čtvrtý byt. Je to dáno i současnou oblibou krátkodobých pronájmů. Pronajímatelé i nájemníci si ale musejí dát pozor na rizika, která s nájemním bydlením souvisejí.

Ilustrační fotografie

Zdraví až na prvním místě. Myslet jen na majetek není rozumné

Pojištění

Pojištění nemovitosti, domácnosti či osobního automobilu bere většina Čechů jako naprostou samozřejmost. V čem ale tuzemský přístup k pojistným produktům pokulhává, jsou rizika spojená se zdravím a možnými následky jeho poškození. Životní pojištění, v němž se pamatuje zejména na klíčová rizika, by přitom mělo být pro každého prioritou.

Cukrovka, ilustrační fotografie

Pojištění

Obáváte se cukrovky? Jaké možnosti a omezení mají diabetici v oblasti životního pojištění?

V Česku žije téměř 930 tisíc diabetiků a jejich počet stoupá. Organismus lidí s cukrovkou nedokáže udržet koncentraci glukózy v krvi v normálních mezích, což může vést k poškození tkání a orgánů. Rozlišujeme mezi diabetem prvního typu, což je autoimunitní onemocnění, a častějším diabetem druhého typu, který bývá spojován s nezdravým životním stylem – především obezitou, nadměrným kouřením, pitím alkoholu či stresem. Jaké možnosti a omezení mají diabetici v oblasti životního pojištění?

Dopravní nehoda, ilustrační fotografie

Lovci nehod jako supové? Toto jsou nejčastější nekalé praktiky

Pojištění

V březnovém nálezu se Ústavní soud jasně vymezil vůči praktikám tzv. lovců nehod, kteří číhají u silnic na svoji oběť. Praktiky, kdy takové subjekty parazitují na systému povinného ručení, jsou nepřijatelné a pojišťovna nemůže jejich předražené „služby“ v plném rozsahu hradit.

Ilustrační fotografie

Špatná pojistka vás může stát spoustu peněz. Na co si dát pozor?

Pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti je jedním ze standardních kroků při ochraně majetku. Chrání dům i byt před škodami, které napáchají přírodní živly, ale třeba i zloději. V čem však podle odborníků řada Čechů chybuje, je správné nastavení pojistek. Ve snaze ušetřit mnohdy domácnost či nemovitost podpojistí a v případě neštěstí se pak diví, že nedostanou dost peněz.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Jak by se pojišťovny zachovaly v případě, kdy by se pojistník stal obětí teroristického útoku?

Terorismus řadily pojišťovny dlouhou dobu mezi výluky z plnění ať už v rámci cestovního, nebo životního pojištění. Časy se ale mění a i v tuzemsku působící pojistné ústavy svůj přístup k tomuto riziku, které se bohužel stalo realitou posledních let, upravily. Některá omezení pro vyplacení pojistného plnění ale zůstala. Jak by se vybrané pojišťovny zachovaly v případě, kdy by se pojistník, který má sjednané rizikové životní pojištění, stal obětí teroristického útoku?

Ilustrační fotografie

Sociální pojištění: Kdo ho nemusí za rok 2017 vůbec platit?

Pojištění

Sociální pojištění tvoří u mnohých zaměstnanců a živnostníků nejvyšší daňovou položku. Kdo nemusí sociální pojištění za rok 2017 vůbec platit? Jaký to má dopad? A pro koho je povinností odevzdat za rok 2017 přehled o příjmech a výdajích na OSSZ?

Ilustrační fotografie

Detektivové odhalili rozsáhlý pojišťovací podvod

Pojištění

Pryč jsou časy, kdy pojistným podvodům vévodily jen škody na vozidlech. Detektivové Allianz pojišťovny odhalili rozsáhlý pojišťovací podvod s vodovodními škodami, v rámci kterého se organizovaná skupina podvodníků napojila na likvidátory pojišťovny.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Zima a nemovitosti. Pohlídejte si, co kryje vaše pojistka

Českou republiku sevřely na konci února nezvykle tuhé mrazy. Takto nízké teploty jsou nebezpečné nejen pro lidi, ale poškození hrozí i nemovitostem. Mráz může například potrhat vodovodní potrubí ve zdech a zima dokáže majitele nemovitostí potrápit i jinak, typicky poničením střech příliš těžkou sněhovou pokrývkou nebo námrazou.

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

28. dubna 2025 12:40

Češi ročně investují 60 miliard do domácích mazlíčků. Výdaje rostou i kvůli inflaci

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku v uplynulých letech udeřila, se promítla i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy