Můžete ušetřit desítky tisíc korun! Zjistili jsme, jak na to

Celkové náklady spojené s pojištěním automobilu zvyšují průměrnou cenu základní pojistky na českém trhu o 28 procent. V pondělí o tom prostřednictvím výsledků svých modelových propočtů informoval porovnávací server ČeskéPojištění.cz.

660
reklama

"Komplexní pojistná ochrana řidiče a jeho automobilu zvýší cenu havarijního pojištění celkem o 1566 korun ročně bez ohledu na cenu vozu. Při vzniku pojistné události však mohou motoristé ušetřit i desítky tisíc korun," uvedl k výsledkům kalkulací ředitel portálu ČeskéPojištění.cz Pavel Ronovský.

Podle jeho slov běžná havarijní pojistka nekryje například škody způsobené na zavazadlech ani rizika úrazu řidiče, jedná se přitom o nejčastější rizika. Z průzkumu také vyplynulo, že majitel nejprodávanějšího českého vozu Škoda Fabia ročně zaplatí za pojištění 4302 korun. To v sobě zahrnuje povinné ručení i havarijní pojistku s odpovídající pojistnou částkou 180 tisíc korun. Zmíněná připojištění cenu této pojistky dohromady navýší o 36 procent. Majitelé vozu Škoda Octavia při pojistné částce 300 tisíc korun zaplatí za pojistku 7290 korun a za připojištění v průměru o 21 procent více.

"Například poškození skel vozu jsou velmi častá hlavně při rychlé jízdě po dálnici a výměna čelního skla může stát nemalé částky. Připojištění skel stojí 400 až 500 korun ročně," uvedl Ronovský. Pokud má řidič sjednáno připojištění skel automobilu, pojišťovna při jeho poškození škodu v rámci pojistného plnění uhradí, aniž by bylo nutné dokládat protokol o nehodě sepsaný policií.

Podle produktového manažera internetového portálu ČeskéPojištění.cz Romana Sznapka je při volbě havarijního pojištění nutné pečlivě zvážit nejen pojistnou částku, která by měla odpovídat současné hodnotě vozidla, ale také všechna rizika, na která je potřeba vůz pojistit.

ČeskéPojištění.cz je internetový porovnávač určený pro nejširší klientelu. Porovnávač ČeskéPojištění.cz jako první na českém trhu kombinuje online prodej pojistných produktů se sítí kamenných zastoupení budovaných formou franchisingu.

Témata: pojišťovny
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky