Chrenek chce další zdravotní pojišťovnu. Stát se bojí o peníze!

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna patřící do skupiny ocelářského magnáta Tomáše Chrenka se snaží získat konkurenční Metal-Aliance. Stát se však převodu statisíců pojištěnců pod Chrenkovo impérium obává, informují v pondělním vydání Hospodářské noviny.

K obavám jsou dva důvody: Chrenkova přílišná dominance v některých regionech a vyvádění peněz ze systému zdravotnictví. Pokud by se Průmyslová pojišťovna s nynějšími sedmi sty tisíci klienty rozrostla, přiblíží se třeba v Moravskoslezském a Olomouckém kraji k monopolu, popisují Hospodářské noviny.

Problematické je i možné vyvádění peněz. Chrenkova síť nemocnic lékáren a dodavatelských firem totiž tvoří uzavřený kruh, do jehož financování není příliš vidět.

Obavy ministerstva zdravotnictví potvrdila analýza, kterou si nechalo zpracovat. Spojení Metal-Aliance s Oborovou pojišťovnou, která se o ni také uchází, naproti tomu dokument podle Hospodářských novin nezavrhuje.

Metal-Aliance patří finančně k nejzdravějším v zemi. O tom, s kým se spojí, rozhodne její správní rada už za dva týdny, uvádí Hospodářské noviny.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky