První předpověď počasí na Vánoce: Budou na blátě nebo na sněhu?

Rok se s rokem sešel a do Česka se pomalu vkrádá podzim. Dlouhodobé předpovědi počasí ale už nyní ukazují, jakého počasí bychom se mohli dočkat na Vánoce. Budou ty letošní konečně bílé a zasněžené?

Ilustrační fotografie
reklama

Podle britských meteorologů pravděpodobně ne. Prosinec by totiž měl být relativně teplý a teploty by se měly během dne držet nad nulou. V noci sice klesnou pod bod mrazu, přes den se ale oteplí.

Mrazy by se podle meteorologů ze serveru AccuWeather měly objevit už na přelomu října a listopadu, kdy teploty během dne spadnou až na 8 stupňů a v noci na nulu. Oteplovat se už do konce roku příliš nebude.

V listopadu pak denní teploty sice vyrostou ještě na 12 stupňů, zhruba od poloviny měsíce se ale propadnou na 5 až 8 stupňů, kde se udrží po zbytek měsíce.

Noční teploty by mohly klesnout i několik stupňů pod bod mrazu, zatímco ty denní se i na počátku prosince udrží kolem 5 stupňů. V průběhu posledního letošního měsíce pak teploty v noci klesnou až na -4 stupně. Během dne by se ale měly udržet nad nulou, a to zhruba na pěti stupních.

Témata: počasí | zima | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky