Důchodci mají vážný problém. Ve společnosti se o něm nemluví

Stáří s sebou kromě pozitiv přináší i řadu negativ. Jedním z nich jsou penze a jejich výše, ani peníze ale nejsou cennější než zdraví. A právě to je u seniorů podlomeno více, než se zdá. Ukazuje se totiž, téměř polovina starších lidí je zdravotně postižených.

Ilustrační fotografie

Upozornil na to portál pro seniory i60, který uvedl, že nejde pouze o konkrétní nemoci, ale také různá zdravotní omezení či dokonce částečnou či úplnou invaliditu. 

Největší problém nastává po zdravotní stránce u seniorů nad 75 let. Téměř polovina z nich se totiž nachází mezi zdravotně postiženými. Tři čtvrtiny zdravotně postižených jsou starší 55 let a lidé přes 75 let tvoří třetinu ze všech zdravotně postižených.

Podle serveru mírně převažují ženy, což je dáno i jejich větším zastoupením ve starších věkových skupinách. Mužů seniorů je zkrátka méně a umírají dříve. Nikdo si přitom dodnes není jistý proč, člověk je přitom na celé Zemi jediný, u nějž se věk dožití u obou pohlaví liší.

I přesto si ale řada důchodců na nic nestěžuje. Podle serveru jim schází například finance, lepší dopravní dostupnost lékaře či bezbariérové prostory, paradoxně je to ale menšinový názor.

Nejčastější reakce byla překvapivě taková, že jim i přes různá zdravotní omezení nic zásadnějšího nechybí. 

Témata: důchodci | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky