Páteř jako kormidlo těla. Bez ní bychom byli je hromada kůže

Středobod našeho těla, to je páteř. Bez ní bychom byli jenom hromada kůže. Všechny obratle drží naše tělo v pozici svislé osy. Středem páteře prochází mícha, která s pomocí nervových zakončení řídí funkci našich vnitřních orgánů.

Ilustrační fotografie
reklama

Například bederní obratle. Dle čínské medicíny je právě tato část páteře zodpovědná za správnou funkci metabolismu. Jednoduše řečeno, jestliže jsou v bedrech nějaké deformace, je člověk náchylný k rychlému přibírání na váze či naopak rychlému spalování.

Je důležité mít páteř opravdu zdravou. Starejte se o ni. Pozorujte styl své chůze. Choďte narovnaní, břicho mějte stažené dovnitř, hlavu vztyčenou lehce vzhůru. Když sedíte, nikdy nepřekládejte nohu přes nohu – narušujete tím tlak v hlavních tepnách, které se nachází pod koleny. Nezdvihejte těžkou váhu ze stoje. Posilujte břišní svalstvo, odlehčíte tím páteři až o 20%.

Každá část páteře zodpovídá tedy za nějaký vnitřní orgán. Při různém druhu pohybu se dost často stává, že dochází k minimálnímu přesunu obratlů. Svalstvo u přesunutého obratle tuhne a není možné, aby se vrátil na původní místo. Přesunutý obratel tlačí na nerv a cévy. Jestliže je nerv delší dobu utlačovaný, vznikají problémy v určitém orgánu.

Pokud dojde k přemístění obratlů v oblasti krční páteře, můžete se potýkat s – alergií, ekzémy, nemocemi štítné žlázy. U patologie v oblasti hrudních obratlů vzniká astma, bolesti rukou a zad, žlučníková onemocnění, nemoci jater, žaludeční vředy či ledvinová onemocnění.

U problémů s bederní páteří vznikají kromě zmíněných poruch metabolismu hemoroidy, záněty močového měchýře, nepravidelná menstruace, bolesti v kolenou, otoky či studené nohy.

Témata: zdraví | lidé | kostra | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky