Páteř jako kormidlo těla. Bez ní bychom byli je hromada kůže

Středobod našeho těla, to je páteř. Bez ní bychom byli jenom hromada kůže. Všechny obratle drží naše tělo v pozici svislé osy. Středem páteře prochází mícha, která s pomocí nervových zakončení řídí funkci našich vnitřních orgánů.

Ilustrační fotografie

Například bederní obratle. Dle čínské medicíny je právě tato část páteře zodpovědná za správnou funkci metabolismu. Jednoduše řečeno, jestliže jsou v bedrech nějaké deformace, je člověk náchylný k rychlému přibírání na váze či naopak rychlému spalování.

Je důležité mít páteř opravdu zdravou. Starejte se o ni. Pozorujte styl své chůze. Choďte narovnaní, břicho mějte stažené dovnitř, hlavu vztyčenou lehce vzhůru. Když sedíte, nikdy nepřekládejte nohu přes nohu – narušujete tím tlak v hlavních tepnách, které se nachází pod koleny. Nezdvihejte těžkou váhu ze stoje. Posilujte břišní svalstvo, odlehčíte tím páteři až o 20%.

Každá část páteře zodpovídá tedy za nějaký vnitřní orgán. Při různém druhu pohybu se dost často stává, že dochází k minimálnímu přesunu obratlů. Svalstvo u přesunutého obratle tuhne a není možné, aby se vrátil na původní místo. Přesunutý obratel tlačí na nerv a cévy. Jestliže je nerv delší dobu utlačovaný, vznikají problémy v určitém orgánu.

Pokud dojde k přemístění obratlů v oblasti krční páteře, můžete se potýkat s – alergií, ekzémy, nemocemi štítné žlázy. U patologie v oblasti hrudních obratlů vzniká astma, bolesti rukou a zad, žlučníková onemocnění, nemoci jater, žaludeční vředy či ledvinová onemocnění.

U problémů s bederní páteří vznikají kromě zmíněných poruch metabolismu hemoroidy, záněty močového měchýře, nepravidelná menstruace, bolesti v kolenou, otoky či studené nohy.

Témata: zdraví | lidé | kostra | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky