Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většině firem s lidmi na home office stoupla produktivita

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Firmy, které v posledním roce umožnily svým zaměstnancům plnou nebo částečnou práci z domova, ve velké většině případů podle průzkumu poradenské společnosti PwC zvýšily svou efektivitu. Zhruba 57 procent takových firem totiž uvedlo, že své cíle splnilo lépe než v době, kdy zaměstnanci chodili na pracoviště. Naopak čtyři procenta manažerů s personálních ředitelů firem uvedlo, že produktivita jejich firmy klesla. O průzkumu mezi zhruba 4000 vedoucími pracovníky firem z 28 odvětví v 26 zemích světa informovala PwC v dnešní tiskové zprávě.

"Díky rozvoji moderních technologií a digitalizaci je pro řadu odvětví práce z domova přirozeným krokem, epidemie tento vývoj jen urychlila. Flexibilita, digitalizace a inovativnost je základem úspěchu a práce z domova je s těmito prioritami v plném souladu. Nutností pro fungující práci z domova je ale důvěra vedoucích pracovníků ve své kolegy," uvedla expertka na řízení lidských zdrojů z PwC Česká republika Andrea Linhartová Palánová.

Práce z domova přitom vyhovuje podle dřívějšího průzkumu PwC i pracovníkům. Z jarního průzkumu totiž vyplývá, že jen devět procent lidí, kteří v době pandemie pracovali z domova, se chce naplno vrátit do kanceláří. Zhruba 72 procent pracovníků vítá kombinaci práce z domova a z kanceláře a 19 procent lidí by nejraději pracovalo pouze z domova. Roli ve vnímání práce z domova přitom hraje dojíždění, protože práci z domova upřednostňují více lidé z městských aglomerací se složitější dopravní situací.

Témata:  Home Office (práce z domova) počítače

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

Češi porazili celou EU. Chudoba se jim vyhýbá nejvíc

Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2024 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,3 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také druhý nejnižší podíl v historii ČR. Lépe Česko dopadlo jen v roce 2021, kdy daný podíl činil 10,7 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Levnější tankování může pokračovat. Trhy věří v dohodu USA a Íránu

Zlevňování pohonných hmot v Česku neustává, ceny benzinu i nafty dál klesly i v uplynulém týdnu a zůstávají nejnižší za několik let. Nejprodávanější benzin Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,71 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 43 haléřů na litru, v průměru nyní stojí 32,24 koruny za litr.