Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většině firem s lidmi na home office stoupla produktivita

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Firmy, které v posledním roce umožnily svým zaměstnancům plnou nebo částečnou práci z domova, ve velké většině případů podle průzkumu poradenské společnosti PwC zvýšily svou efektivitu. Zhruba 57 procent takových firem totiž uvedlo, že své cíle splnilo lépe než v době, kdy zaměstnanci chodili na pracoviště. Naopak čtyři procenta manažerů s personálních ředitelů firem uvedlo, že produktivita jejich firmy klesla. O průzkumu mezi zhruba 4000 vedoucími pracovníky firem z 28 odvětví v 26 zemích světa informovala PwC v dnešní tiskové zprávě.

"Díky rozvoji moderních technologií a digitalizaci je pro řadu odvětví práce z domova přirozeným krokem, epidemie tento vývoj jen urychlila. Flexibilita, digitalizace a inovativnost je základem úspěchu a práce z domova je s těmito prioritami v plném souladu. Nutností pro fungující práci z domova je ale důvěra vedoucích pracovníků ve své kolegy," uvedla expertka na řízení lidských zdrojů z PwC Česká republika Andrea Linhartová Palánová.

Práce z domova přitom vyhovuje podle dřívějšího průzkumu PwC i pracovníkům. Z jarního průzkumu totiž vyplývá, že jen devět procent lidí, kteří v době pandemie pracovali z domova, se chce naplno vrátit do kanceláří. Zhruba 72 procent pracovníků vítá kombinaci práce z domova a z kanceláře a 19 procent lidí by nejraději pracovalo pouze z domova. Roli ve vnímání práce z domova přitom hraje dojíždění, protože práci z domova upřednostňují více lidé z městských aglomerací se složitější dopravní situací.

Témata:  Home Office (práce z domova) počítače

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:43

Léto přináší nejen vysněné dovolené, ale i více dopravních nehod

Léto je tady a s ním i doba vytoužených dovolených. Pro mnoho Čechů to znamená sbalit kufry, naložit auto a vyrazit na cestu za sluncem do jihoevropských destinací. To výrazně ovlivňuje provoz na českých dálnicích a silnicích 1. třídy, zejména na jižních tazích. Bohužel, s intenzivnější dopravou v tomto období roste i počet dopravních nehod. Podle analýzy Portálu nehod totiž na komunikacích směřujících na jih České republiky v době prázdnin naroste počet nehod oproti průměru celého roku o 20 %.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy