Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většině firem s lidmi na home office stoupla produktivita

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Firmy, které v posledním roce umožnily svým zaměstnancům plnou nebo částečnou práci z domova, ve velké většině případů podle průzkumu poradenské společnosti PwC zvýšily svou efektivitu. Zhruba 57 procent takových firem totiž uvedlo, že své cíle splnilo lépe než v době, kdy zaměstnanci chodili na pracoviště. Naopak čtyři procenta manažerů s personálních ředitelů firem uvedlo, že produktivita jejich firmy klesla. O průzkumu mezi zhruba 4000 vedoucími pracovníky firem z 28 odvětví v 26 zemích světa informovala PwC v dnešní tiskové zprávě.

"Díky rozvoji moderních technologií a digitalizaci je pro řadu odvětví práce z domova přirozeným krokem, epidemie tento vývoj jen urychlila. Flexibilita, digitalizace a inovativnost je základem úspěchu a práce z domova je s těmito prioritami v plném souladu. Nutností pro fungující práci z domova je ale důvěra vedoucích pracovníků ve své kolegy," uvedla expertka na řízení lidských zdrojů z PwC Česká republika Andrea Linhartová Palánová.

Práce z domova přitom vyhovuje podle dřívějšího průzkumu PwC i pracovníkům. Z jarního průzkumu totiž vyplývá, že jen devět procent lidí, kteří v době pandemie pracovali z domova, se chce naplno vrátit do kanceláří. Zhruba 72 procent pracovníků vítá kombinaci práce z domova a z kanceláře a 19 procent lidí by nejraději pracovalo pouze z domova. Roli ve vnímání práce z domova přitom hraje dojíždění, protože práci z domova upřednostňují více lidé z městských aglomerací se složitější dopravní situací.

Témata:  Home Office (práce z domova) počítače

Související

Aktuálně se děje

12. dubna 2025 17:21

Otevřeno-Zavřeno! Jak je v obchodech možné nakupovat na Velikonoce 2025?

V České republice máte stále několik dní na nákup, ale počítejte s tím, že během dubna dojde k omezení prodeje v obchodech na jeden den kvůli velikonočním svátkům.

Zdroj: Tomáš Karas

Další zprávy

EUR

Komentář

Konec přísné dluhové brzdy v Německu a jeho dopad na evropské země

Německo, které je považováno za nejdisciplinovanější zemi, pokud jde o fiskální řízení, se rozhodlo pro radikální krok – snížit svou úvěrovou brzdu. Po období stagnace chce nastupující vláda obnovit postavení země investicemi do klíčových segmentů hospodářství – od infrastruktury až po průmysl. Zatímco na jednu stranu je tento plán pozitivní pro růst nejen Německa, ale i dalších evropských zemí, na druhou stranu bude veřejný dluh narůstat, což je v rozporu s pravidly Evropské unie (EU), říká Olívia Lacenová, hlavní analytička společnosti Wonderinterest Trading ve svém komentáři.