Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ropa po snížení úrokových sazeb v USA mírně zdražuje

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ceny ropy poté, co americká centrální banka (Fed) snížila základní úrokovou sazbu ve Spojených státech, mírně rostou. Zůstávají ale pod svými dnešními maximy.

Severomořská ropa Brent přidávala kolem 17:50 SEČ 0,5 procenta na 52,14 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 0,8 procenta na 47,13 dolaru za barel.

Fed dnes kvůli negativním dopadům koronaviru na ekonomiku překvapivě snížil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do pásma 1,00 až 1,25 procenta. Ropa vzápětí prudce zdražila - Brent o 2,7 a WTI o 3,1 procenta. Podle analytika Boba Yawgera ze společnosti Mizuho v New Yorku ale trhy posléze vyhodnotily krok Fedu jako signál, že situace je vážnější, než se mnozí domnívali, a ropa tak část zisků odepsala.

Podle zdrojů agentury Reuters zváží skupina známá jako OPEC+, tedy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci včetně Ruska prohloubení stávajících škrtů o další jeden milion barelů denně. Chce tak podpořit cenu ropy, která se navzdory její politice od začátku roku snížila o 20 procent.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent květen 52,14 51,90 New York - NYMEX WTI duben 47,13 46,75

Témata:  ropa USA Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.