Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Marks & Spencer zruší 7000 míst

Marks & Spencer
Marks & Spencer
Foto: Marks & Spencer

Britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer (M&S) kvůli dopadům šíření nového koronaviru zruší v následujících třech měsících 7000 míst, což je skoro desetina z celku. Kvůli restrukturalizaci firma zruší místa v obchodech i ve vedení. Koronavirová krize podle společnosti ukázala, že odvětví prochází zásadní proměnou. Zatímco tržby z kamenných obchodů má podnik výrazně nižší než loni, prodej přes internet a služba doručení domů si vedou dobře.

Marks & Spencer na sociální síti LinkedIn píše, že po celém světě zaměstnává přes 80.000 lidí. Působí ve více zemích, včetně například České republiky.

Společnost očekává, že většina lidí odejde po dohodě, případně využije možnosti odejít do předčasného důchodu. V oznámení informovala, že propouštět bude v ústředním centru pro zákaznickou podporu, v regionálním managementu a v britských obchodech.

Firma uvedla, že je zatím příliš brzy na odhad, jak bude nový obchodní model po koronavirové krizi vypadat. Za pandemie se podle ní ukázalo, že dokáže pracovat "flexibilněji a efektivněji" - více zaměstnanců vykonávalo různé úkony a firma je využila ve více odděleních.

V květnu, kdy vrcholila karanténní opatření, konstatoval generální ředitel podniku Steve Rowe, že zákazníci po koronavirové krizi už patrně nikdy nebudou nakupovat stejně. "Zatímco některé zvyky zákazníků se vrátily k normálu, jiné se změnily navždy," dodal.

Minulý měsíc řetězec oznámil, že je ohroženo 950 pracovních míst z řad manažerů prodejen a lidí z ústředí firmy.

Témata:  Marks & Spencer propouštění

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy