K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

České domácnosti se roku 2017 nebojí

Prosincový konjunkturální průzkum potvrdil současnou příznivou situaci ve všech segmentech ekonomiky s výjimkou stavebnictví. To trpí nedostatkem projektů financovaných z veřejných peněz, což se projevuje v meziročně nižší důvěře v tomto sektoru.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Dáda Patrasová naštvala Čechy! Takhle okomentovala akci, na které na které zemřel chlapec (†5)! - anotační obrázek
Dáda Patrasová naštvala Čechy! Takhle okomentovala akci, na…

Oproti listopadovému šetření došlo v prosinci k nepatrnému snížení podnikatelské důvěry. Může za to především již zmíněný a pokračující pokles sentimentu ve stavebním sektoru. Stavební firmy očekávají pro nadcházející tři měsíce další snížení stavební produkce a s tím související pokles zaměstnanosti v sektoru. Lehký pokles je vidět i v obchodě, a to kvůli obavám prodejců pro období nadcházejících tří měsíců.

Nálada průmyslníků též minimálně poklesla, když pro první čtvrtletí očekávají určitý pokles produkce, zaměstnanosti by se to však dotknout nemělo. Nálada ve službách se oproti listopadu vůbec nezměnila.
Letošní rekordní zaměstnanost a rychlý růst mezd se pozitivně projevuje na náladě domácností. Spotřebitelská důvěra se v závěru roku oproti listopadu zvýšila. Růst disponibilních příjmů vnímají domácnosti jako tak robustní, že se pro nadcházející rok obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace snížily. A i když jsme v posledních měsících svědky zrychlující se inflace, obavy spotřebitelů z růstu cen se v prosinci oproti listopadu nezměnily. Informoval Jan Vejmělek, Hlavní ekonom, Komerční banka, a. s.

Témata: ekonomika

Diskuze: České domácnosti se roku 2017 nebojí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky