Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo opustí euro, musí pryč z celé EU, varoval Brusel

Z eurozóny není možné vystoupit bez toho, aby daná země nemusela opustit také celou Evropskou unii, prohlásila Evropská komise. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP.

O možnosti odchodu z eurozóny se nyní otevřeně mluví v případě Řecka, které čelí obrovské dluhové krizi. V té se zemi snaží pomoci Evropská unie a Mezinárodní měnový fond, které pro zemi připravily záchranný balíček výměnou za přísná úsporná opatření.

Řecký premiér Jorgos Papandreu se však rozhodl vyhlásit referendum, které by mělo přijetí záchranného balíčku schválit. Hovoří se ovšem také o tom, že by se referendum mohlo rovněž týkat setrvání země v eurozóně.

Témata:  Řecko EU

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

26. listopadu 2025 11:04

Odborníci i zákon mají jasno. Upravený státní rozpočet má dodat stávající vláda

Předložení návrhu rozpočtu na další rok je klíčovou povinností každé české vlády. Daňoví poplatníci si ji za to platí. Za to, aby rozpočtovala užití jejich vybraných daní a odvodů. Momentálně, jako vždy, má Česko jen jednu vládu. Tu Fialovu. Žádné dvojvládí neexistovalo, neexistuje a existovat nebude. I když je Fialova vláda v demisi, stále vládne. A stále tak má povinnost předložit návrh rozpočtu na rok 2026.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy