Hádáte se o peníze? Ohrožujete zdraví svých ratolestí

Asi v každém vztahu se někdy partneři pohádají kvůli penězům.. Nový průzkum ovšem odhalil, že pokud rodinné finance hlasitě řešíte před potomky, můžete jim tím způsobit řadu problémů.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Rozsáhlý průzkum agentury Median pro Nadaci Sirius, do kterého se zapojilo přes pět tisíc lidí, by měl být varováním pro všechny rodiče, kteří se o penězích handrkují před svými dětmi.

To se pochopitelně týká především sociálně slabších rodin, kde se podle průzkumu o peníze pohádá 18 procent párů alespoň jednou měsíčně. V rodinách, kde rodiče vydělávají slušně, jsou hádky třikrát méně časté.

Sociolog Daniel Prokop z Medianu upozorňuje, že to, že se o penězích hádáme před dětmi, zvyšuje riziko komunikačních problémů dětí na 2,3 násobek, problémů ve škole na 1,4 násobek a problémů se zdravím na 1,8 násobek oproti normálu.

Průzkum také odhalil, že rodiny, které těžko vycházejí s penězi nebo mají dluhy, sužují komunikační problémy mezi generacemi. A končí to buď dlouhodobými spory mezi dětmi a rodiči nebo naopak tichou domácností, jejíž členové se spolu nebaví.

Diskuze: Hádáte se o peníze? Ohrožujete zdraví svých ratolestí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky