Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecko dostane dalších osm miliard eur na pomoc v krizi

Řecko přivítalo schválení šesté tranše pomoci ze záchranného balíku, kterou v pátek večer posvětili ministři financí zemí eurozóny. Informovala o tom agentura Reuters.

"Dnešní rozhodnutí Euroskupiny pro řecký program a schválení šesté tranše je pozitivní krok, který zajistí splnění fiskálních cílů pro rok 2012 a stanoví základ pro nutné strukturální změny," reagoval na schválení šesté výplaty pomoci řecký ministr financí Evangelos Venizelos. Ministři financí zemí eurozóny v pátek večer schválili vyplacení už šesté výplaty ze záchranného fondu. Řecko tak získá dalších osm miliard eur z celkových 110 miliard eur, které jsou v záchranném fondu pro zemi připraveny. Bez této platby by Řecko čelilo bankrotu, protože by už za pár dnů nebylo schopno platit své závazky.

Témata:  Řecko

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

13. listopadu 2025 23:14

Reklamace v autoservisu: Jak postupovat, když servis udělá chybu

Příchod zimy znamená mnoho radostí i starostí, těšení se na Vánoce, ale i shon spojený s koncem roku. S klesající teplotou a zvyšující se pravděpodobností sněhové pokrývky je ale také důležité nezapomenout na naše auta. Tak schválně, už jste byli vyměnit letní pneumatiky za zimní? Nebo vás dokonce čeká větší údržba auta před začátkem zimy? Ačkoliv bychom vám přáli, aby vše proběhlo hladce, je možné, že se v souvislosti se servisem automobilu vyskytnou komplikace. Nedotažená pneumatika, poškrábaný lak v důsledku manipulace s autem během servisu, špatně provedená oprava. Kdo je za tyto problémy zodpovědný, jak je správně řešit a dostat se k náhradě?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy