Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z mladých Britů budou Němci? Tohle hrozí

Evropská unie, ilustrační fotografie
Evropská unie, ilustrační fotografie
Foto: European Union

Mladí Britové nespokojení s výsledkem referenda o odchodu Velké Británie z EU dostanou od Německa občanství, aby dál mohli zůstat členy Evropské unie. Navrhuje to ministr hospodářství Sigmar Gabriel.

Nabídka občanství by se měla týkat mladých Britů, kteří žijí trvale na území EU. Podle Gabriela byli v referendu přehlasováni starší generací a mladí tak na výsledek doplatí nejvíce. Pro setrvání v EU hlasovalo 75 procent lidí ve věku do 24 let.

"Nabídněme to mladým Britům, kteří žijí v Německu, Itálii nebo Francii, aby mohli i nadále zůstat občany EU," řekl ministr na sjezdu své strany v Berlíně, píše anglický deník Guardian.

Pokud by Gabrielův návrh prošel, bylo by podle něj zároveň nutné upravit německou legislativu. Ta totiž žadatelům o německé občanství neumožňuje ponechat si občanství původní.

Podle předsedy vlády Hesenska Volkera Bouffiera už celá řada Britů podala žádost o německé občanství ve Frankfurtu nad Mohanem, ve kterém sídlí řada mezinárodních bank, ve kterých mladí Britové pracují.

Témata:  Velká Británie Brexit Německo

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy