Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Školáci čekají za vysvědčení peníze a elektroniku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

České děti čeká za pár týdnů konec školního roku a většina z nich očekává, že za dobré výsledky bude odměněna. 70 % školáků počítá s tím, že dostanou peníze nebo elektroniku. Rodiče přiznávají, že na všechno nebudou mít peníze, informuje Fair Credit.

Tyto závěry vyplývají z marketingového průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Fair Credit. Průzkum proběhl koncem května a zúčastnilo se ho přes 750 respondentů z celé České republiky. „Potvrzují se tak naše odhady, kdy rodiče přiznávají, že jsou jejich ratolesti rok od roku náročnější a to je stojí nemalé peníze,” uvedl Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit. Rodiče odmění jen ty, kteří dosáhnou dobrých výsledků (80 % dotázaných), 20 % z nich čeká, že jejich dítě bude mít horší výsledky a odměněno tak nebude.

Na otázku, co si školáci budou přát za vysvědčení, odpovědělo 45 % rodičů, že jejich děti chtějí peníze, 25 % očekává nový mobil nebo tablet, 17 % nové oblečení a 13 % rodičů nespecifikovalo. Rodiče z toho mají samozřejmě velkou hlavu a neví, jak přání svých dětí uspokojí. 75 % z nich přiznává, že na všechno nebudou mít a že budou muset svým dětem dát levnější elektroniku nebo nižší hotovost. Naopak 10 % rodičů splní svým dětem přání za dobré výsledky. Zbylých 15 % respondentů zvažuje, že si na to půjčí. „Z toho vyplývá, že české domácnosti čekají poměrně vyšší výdaje, než tomu bylo loni, navíc ještě podpořené obdobím dovolených a letních prázdnin,” dodává Ing. Konvička.

Témata:  děti školství

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.