Solidní průšvih? Měl jsem jinou práci, brání se Babiš

Na posledním zasedání Rady ministrů hospodářství a financí (ECOFIN) Českou republiku nezastupoval ani ministr ani žádný náměstek, což neopomněl. Podle Jakuba Jandy jde o „solidní průšvih“. V Bruselu jsem byl den předtím a měl jsem jinou práci, nenechal si útok líbit Andrej Babiš.

Andrej Babiš

„Poslední ECOFIN, solidní průšvih. Přítomno 25 ministrů, dva státy vyslaly státní tajemníky. Za ČR chyběl ministr Babiš, ale i náměstci (!!!)," rýpnul si na Twitteru do českého ministerstva financí Jakub Janda z Iniciativy pro evropské hodnoty kvůli neúčasti na schůzce dne 12. května.

Babiš to ale nenechal jen tak a poslal svému kritikovi podrobný program, který absolvoval den před tím. „V Bruselu jsem byl 11.5 a potkal jsem se mimo jiné se třemi eurokomisaři. Podrobný program Vám posílám níže. Na ECOFINu následující den zastupoval Českou republiku pan velvyslanec Povejšil a za ministerstvo financí byl přítomen ředitel odboru záležitosti EU, který 5 let působil na Stálém zastoupení v Bruselu a považuji ho proto za zcela kompetentního," nenechal si kritiku líbit český ministr financí.

Zároveň dodal, že on sám se v den jednání účastnil společného jednání vlád České a Slovenské republiky ve Valticích. „Důležitou agendou je však účast ministrů na sektorových Radách, kde je zastoupení státu pouze na úrovni velvyslance, nikoliv alespoň náměstka, povětšinou nedostačující," dodal k celé věci na Facebooku Janda.

Témata: Andrej Babiš

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky