Výrobci letadel si mnou ruce, tržby se jim zvyšují

Členové Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP) vloni zpětinásobili své zisky na 340 milionů korun. Jejich tržby se zvýšily o čtvrtinu díky exportu, který meziročně vzrostl o 50 procent. Největší nárůst vykázaly tržby z prodeje leteckých výrobků, vývojové práce a údržby a servisu letadlové techniky.

660
reklama

"Základem významného růstu do budoucna je, že firmy - stejně jako o rok dříve - investovaly třikrát krát více, než kolik vydělaly. Investice do výzkumu a vývoje vzrostly o 32 procent na 415 milionů korun," uvedl koordinátor SČLP Petr Nétek. Proti roku 2010 firmy investovaly o 329 milionů korun více.

Stejně, jako rostou tržby, se zvyšuje i počet zaměstnanců v letecké výrobě, který se stoupl o 11 procent na 3280 lidí. "Za to vděčíme především tomu, že jsou členské firmy dlouhodobě schopné získávat zakázky od významných zahraničních partnerů a nabídnout inovativní produkt," doplnil Nétek.

Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) sdružuje 17 leteckých výrobců, čtyři vysoké školy a dvě další instituce. Mezi hlavní činnosti členů patří výroba a integrace letadlových konstrukčních celků nebo vývoj a výroba pohonných jednotek civilních letadel.

Témata: letectví
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky