Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nemovitosti mohou lidé dražit už i přes internet

Nemovitosti mohou lidé dražit už i přes internet

Foto: Pixmac

Novela zákona o veřejných dražbách, která vstoupila v platnost, umožňuje pořádat veřejné dobrovolné i nedobrovolné dražby elektronicky. Princip dražby zůstává stejný, ale zájemci se nepotkávají fyzicky, ale na webovém portále, uvedl Radim Hasman ze společnosti Eurodražby.cz.

"Elektronické dražby budou moci provádět pouze dražebníci, kteří mají koncesi schválenou ministerstvem pro místní rozvoj a splňující další podmínky," doplnil Hasman. Mezi tyto podmínky patří například pojištění odpovědnosti ve výši 35 milionů korun, ověření účetní uzávěrky auditorem nebo složení základního kapitálu v minimální výši pět milionů korun.

"První elektronické dražby máme naplánovány na začátek února 2013. Chceme je uskutečnit v nejbližším možném termínu," dodal dražebník. Výhodou elektronických dražeb je jejich větší transparentnost, dostupnost, časová nenáročnost a flexibilita. Elektronická aukce není v Čechách žádnou novinkou, protože již několik let této varianty prodeje nemovitostí využívají exekutoři.

"Lidé kupují všechno možné na internetu a poptávka po elektronických službách se v posledních letech stále zvyšuje i v oblasti nemovitostí. Je to krok správným směrem, reaguje na současné trendy, kdy se vše posouvá na internet," doplnil zástupce společnosti s tím, že elektronické dražby zvýší zájem o dražené nemovitosti, a tím pádem i vyšší finální cenu.

Témata:  nemovitosti dražba

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Tempo růstu nabíjecích stanic pro elektromobily v Česku se zvyšuje. S elektromobily ale zbytku Evropy nestačíme

V roce 2023 vzniklo 650 nových veřejných dobíjecích stanic, o 16 % více než v předchozím roce. Celkově je nyní v provozu 2 392 stanic s 4 892 nabíjecími body. Poptávka po nabíječkách díky vysokorychlostnímu nabíjení a dynamickému řízení stanic stále roste a v letošním roce se očekává další zvýšení nově instalovaných stanic. Česko s 24 239 registrovanými elektromobily i tak patří mezi země s nejnižším podílem bateriových elektrických vozidel v rámci Evropské unie.