Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalousek si stěžoval v ČT na mizerný plat! Padne-li vláda, zbavím se jen okovů

Kalousek si stěžoval v ČT na mizerný plat! Padne-li vláda, zbavím se jen okovů

Foto: Vlada.cz

Miroslav Kalousek si otevřeně stěžoval na svůj nízký plat ministra. V České televizi prohlásil, že když padne vláda, vůbec mu to nebude vadit. Zbaví se prý okovů a bude lépe placen.

Ministr financí Miroslav Kalousek se vyjadřoval k žádosti poslaneckého klubu ODS na odložení schůze sněmovny na příští týden. Během rozhovoru ho nejprve naštval redaktor, kvůli dotazu v jakých rozpočtových kapitolách se bude škrtat, pokud se neschválí daňový balíček.

"S kým si teď myslíte, že mluvíte? Já jsem pouhý ministr financí, ne vláda," rozčílil se faktický šéf TOP09 a zdůraznil, že návrh rozpočtu schvaluje celá vláda a on může mluvit jen za sebe.

"Budu respektovat změny, které učiní vláda nebo parlament. Ale nebudu respektovat změny, které zvýší deficit nad tři procenta DPH," doplnil Kalousek své vyjádření. Z těchto slov se dá vydedukovat, že vláda není jednotná ohledně dalších škrtů a čeká ji tvrdý boj o každou korunu.

Pokud sněmovna odmítne „politiku za své," nebude se TOP09 podle Kalouska podílet na vládě. Případného odchodu se sám ministr vůbec neobává. „Já se odchodem z vlády mohu zbavit pouze svých okovů," pronesl velmi klidně. „Takže pokud to sněmovna odmítne, tak se velmi rád zbavím okovů a půjdu dělat něco jiného," přednesl své plány do budoucna s tím, že ví, kam by šel pracovat a přineslo by mu to mnohem víc peněz, než má jako ministr. „Já jsem velmi mizerně placen za velmi složitou práci," postěžoval si Kalousek na konci rozhovoru pro ČT.

Témata:  Miroslav Kalousek

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Martin Exner

Rozhovor

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jít proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost.