Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Důchodci nemají na chleba! Nečasova vláda utrácí za srbské krávy

Server Blesk.cz objevil plýtvání peněz z českého rozpočtu na ministerstvu zahraničí. Přestože v současné době nemají čeští důchodci na chleba, vláda utrácí za srbské krávy a věžní hodiny v Bosně a Hercegovině.

Mimo zmíněné záležitosti je Česká republika členem mezinárodních organizací, které se zabývají výlučně mořem, jakou je například Organizace pro přípravu těžby z mořského dna, kam ročně přispíváme sumou dosahující čtyř milionů korun.

Ač by se mohlo zdát, že členství v Mezinárodním tribunálu pro mořské právo je zbytečné, je nutné si uvědomit, že velká část českého exportu míří do cílových zemí mořskou cestou. Z toho důvodu je členství v této organizaci nám přináší možnost spolupodílet se na ochraně zájmů našich výrobců.

I příspěvky v řádu tisíců až milionů korun na projekty v chudších státech mají své opodstatnění. Skrze ně se vylepšuje naše postavení v mezinárodní politice a získáváme si tím jejich náklonost pro případná hlasování v mezinárodních organizacích.

Témata:  důchodci

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

31. března 2026 9:46

24. března 2026 12:46

Energie opět zdražují: Jak se bránit růstu cen a ušetřit tisíce

Ceny elektřiny a plynu na burzách se do účtů domácností promítají s určitým zpožděním, jejich dopad ale může být výrazný. Aktuální vývoj ukazuje, že při rychlých změnách na trhu mohou rozhodovat i jednotlivé dny – zejména když ceny ovlivňují geopolitické události, jako je napětí na Blízkém východě. Včasná reakce může domácnostem ušetřit tisíce až desítky tisíc korun ročně. Důležité je ale vědět, jaký typ smlouvy máte sjednaný a kdy ji lze změnit nebo upravit její podmínky.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Nabíjení elektromobilů v Česku, Lovosice

Komentář

Konec dieselové éry: Češi prchají k elektromobilům, stará auta ale zůstávají

Válka na Blízkém východě netlačí nahoru jen ceny pohonných hmot, ale přepisuje i to, v čem budou Češi v následujících letech jezdit do práce. Podle dat skupiny AURES Holdings, největšího středoevropského prodejce ojetých vozů pod značkami AAA AUTO a Mototechna, se jen za první čtvrtletí letošního roku prodeje ojetých aut meziročně propadly zhruba o 30 procent. Nejde přitom o to, že by Češi přestali jezdit, ale o rychlou změnu jejich preferencí pod tlakem cen na čerpacích stanicích.