Drábek má další problém za 1,4 miliardy korun!

Drábkovo ministerstvo má další problém. Zneužilo Prováděcí smlouvu ohledně licencí produktů Microsoft. Upozornil na to Nadační fond proti korupci podnikatele Karla Janečka.

reklama

Fond přinesl strohá fakta. Zatímco ostatní státní instituce včetně ministerstev dohromady využívá licence společnosti v hodnotě 2,8 miliard korun a doplňkové služby v objemu 183 milionů korun, Drábkovo ministerstvo jde úplně proti proudu.

Ministerstvo práce a sociální věcí čerpá licence v hodnotě kolem 280 milionů korun (bez DPH) a doplňkové služby ho stojí 1,4 miliardy. V procentuálním porovnání tak objem doplňkových služeb ostatním institucí činí 7% ceny licencí, Drábkovu ministerstvu ale tento poměr vychází tak, že doplňkové služby činí 500% ceny licencí.

„Z uvedených čísel je zcela zřejmé, že MPSV účelově využilo Prováděcí smlouvu k realizaci nikoliv investičních služeb (nákup licencí), ale služeb provozního charakteru (doplňkové služby). Srovnání jednoznačně demonstruje, v jakém bezprecedentním rozsahu byla zneužita Prováděcí smlouva!,“ tvrdí fond.

Je tak zřejmé, že vznikl obrovský prostor pro pochybné zakázky a přesuny peněz. Kam přesně peníze plynuly, ale fond zatím nezveřejnil. Každopádně se jedná o další pochybnou zakázku MPSV, na kterou NFPK upozornil. Ministerstvu v minulosti vytýkal i pochybnou zakázku ohledně nových informačních systémů ministerstva.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky