Důchodci pozor! Chystá se na vás další Drábkova "vychytávka"

Ministerstvo práce a sociálních věcí se ve smlouvě o provozu sociálních karet České spořitelně zavazuje mimo jiné i k tomu, že se bude snažit o rozšíření jejího používání i na vyplácení důchodů. Agentura Mediafax to zjistila přímo ze smlouvy, kterou má k dispozici.

660
reklama

Bod 12.1.6. této smlouvy totiž hovoří o tom, že "Česká spořitelna při uzavírání této smlouvy vychází z očekávání, že ministerstvo plánuje prostřednictvím karty provádět výplatu důchodů, případně další podobné převody peněžních prostředků vyplácených dalšími orgány státní správy."

Ministerstvo, jak vyplývá z podepsaného kontraktu, v této souvislosti "vynaloží maximální úsilí směřující k tomu, aby i v těchto případech byla karta použita pro realizaci výplat důchodů a podobných převodů peněžních prostředků vyplácených orgány státní správy."

To je přitom podle Patrika Nachera ze serveru bankovnipoplatky.com zcela v protikladu s tím, co tvrdil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). "Ještě před půl rokem mne pan ministr ubezpečoval, že s sKartami se pro důchod nepočítá. Nerozumím tedy tomu, proč je takové ustanovení ve smlouvě, byť je napsáno velmi vágně," upozornil Nacher.

Podobně smlouva ministerstvu přikazuje, že úřad nebude činit takové kroky, které by znamenaly snížení využívání sKarty pod 98 procent jejího rozvrženého používání v době sepisování kontraktu. "Jinými slovy, pokud ministr tvrdil, že lidem zůstane jako možnost výplata dávek složenkou, není to pravda," reagoval Václav Krása z Národní rady osob se zdravotním postižením.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky