Ministerstvo financí chce ještě letos prodat dluhopisy za 20 miliard

Ministerstvo financí (MF) České republiky v letošním roce nabízí k odkupu dluhopisy v celkové hodnotě 20 miliard korun, novinkou jsou protiinflační obligace. Ve čtvrtek o tom informoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Diskuse: 0

660
reklama

V nabídce státních spořicích dluhopisů (SSD) MF v letošním roce budou 1,5letý diskontovaný dluhopis s ročním úrokem 2,05 procenta, 5letý kuponový SSD s roční úrokovou mírou 3,22 procenta a 5letý reinvestiční DDS s roční úrokovou mírou 3,41 procenta. Novinkou jsou 7leté protiiflační dluhopisy pro fyzické osoby zajišťující úrok dle aktuální míry inflace.

Upisovací období bude probíhat 10. až 31. května. Zájemci mohou podávat objednávky prostřednictvím distributorů. MF může v případě vyčerpání objemu 20 miliard korun ukončit upisovací období dříve. Dluhopisy budou připsány na majetkový účet upisovatelů 12. června.

Jarní emise spořicích dluhopisů nebude omezená jen na fyzické osoby, nadace nebo občanská sdružení, část státního dluhu si budou moci koupit i obce, vysoké školy, profesní organizace nebo veřejnoprávní média. Krátkodobé diskontované, pětileté kuponové a pětileté reinvestiční dluhopisy tak budou dostupné nově pro instituce vládního sektoru. Půjde o veřejné výzkumné instituce a veřejné vysoké školy, kraje, města, obce či dobrovolné svazky obcí nebo zdravotní pojišťovny.

Loading...

Diskuze: Ministerstvo financí chce ještě letos prodat dluhopisy za 20 miliard

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky