Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ECB: Pokud bude ekonomika stagnovat, zasáhneme. Snížíme sazby!

ECB: Pokud bude ekonomika stagnovat, zasáhneme. Snížíme sazby!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Evropská centrální banka (ECB) sníží své úrokové sazby, pokud se reálně projeví rizika, kterým nyní čelí ekonomika eurozóny. Agentura Reuters citovala středeční prohlášení viceprezidenta ECB Vitora Constancia.

"Nevíme, co se stane s ekonomikou, ale pokud se tato rizika, o kterých jsme se zmínili, ukážou jako pravdivá, budeme muset přizpůsobit naši politiku, jako jsme to udělali minulý rok," řekl Constancio při debatě na zasedání Evropského parlamentu. Dodal také, že ECB bude i nadále používat svůj program nákupu vládních dluhopisů tak, aby udržela trhy s vládními dluhy pod kontrolou. Podle něj banka svůj nákupní program nevypnula.

Témata:  banky

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 15:53

22. července 2025 20:21

EU chce zakázat spalovací auta ve flotilách půjčoven. Kancléř Merz návrh ostře kritizuje

Evropská unie chce zakázat autopůjčovnám a velkým firmám, aby od roku 2030 do svých flotil pořizovaly jiná auta než elektrická. Půjčovny, jako je Sixt nebo Europcar, by tak už za necelých pět let musely pro své klienty nakupovat výhradně elektrovozy. Informaci přinesl německý deník Bild. Záměr včera večer ostře kritizoval německý kancléř Friedrich Merz. Podle něj „zcela ignoruje to, co Evropa právě nyní potřebuje“.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy