Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozhodnuto! Nová Škoda se bude jmenovat Rapid

Rozhodnuto! Nová Škoda se bude jmenovat Rapid

Foto: Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto odhalila název nové kompaktní limuzíny, kterou začne letos v létě vyrábět. Předseda představenstva Winfried Vahland na galavečeru v předvečer pekingského autosalónu oznámil, že se bude jmenovat Rapid.

Nový model vychází z konceptu Mission L a měl by měřit kolem čtyř a půl metru. V portfoliu automobilky se bude řadit mezi fabii a octavii. Vyrábět se bude v Mladé Boleslavi, na stejné lince jako jeho dvojče španělský vůz značky Seat Toledo.

Tento název nejčastěji skloňovala také odborná veřejnost. Trochu paradoxně se ale stejně jmenuje jiný model, který firma vyrábí v Indii speciálně pro místní trh. Tam však jde o koncept velkého rodinného vozu za přijatelnou cenu.

Zahájení prodeje nové limuzíny v Česku plánuje automobilka už na letošní podzim.

Po nedávno zahájené výrobě nejmenšího mladoboleslavského modelu vozu Škoda Citigo jde už o druhý model z plánované ofenzívy, v rámci níž chce automobilka představit nový vůz každý rok a do roku 2018 navýšit prodeje na 1,5 milionu vozů.

Už na přelomu letošního a příštího roku by měla automobilka představit novou generaci klíčového modelu, jímž je octavia.

V loňském roce dosáhla automobilka rekordního prodeje, 879 200 prodaných vozů představuje meziroční nárůst o 15,3 procenta.

Témata:  Škoda auto

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy