Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Akcie Tesly padají. Jsou nejníže od roku 2016

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INCORP images

Akcie americké automobilky Tesla dnes poprvé od prosince 2016 spadly pod 200 dolarů. Za propadem je zřejmě doporučení analytika společnosti Wedbush, který snížil cílovou cenu z 275 na 230 dolarů. Jeho obavy se týkají plánu růstu firmy i poptávky po klíčovém vozu Model 3.

"Za velmi vážné situace Musk a spol rozšiřují aktivity do pojišťovnictví, samořízených taxíků a dalších sci-fi projektů, zatímco společnost by se měla zaměřit na posílení poptávky po Modelu 3, zjednodušení svého podnikatelského modelu a nákladové struktury," uvedl analytik Daniel Ives ve sdělení pro investory.

Na trhu Nasdaq v New Yorku odpoledne akcie Tesly ztrácely více než sedm procent a prodávaly se mírně nad 195 dolary, později ale část ztrát smazaly a kolem 18:30 SELČ stály zhruba 203 dolarů. Za letošní rok už ale ztratily přes 40 procent.

Splnit vlastní prognózu a vyrobit letos 360.000 až 400.000 vozů je podle analytika Ivese pro Teslu náročný úkol. Ives odhaduje, že v nejlepším případě automobilka vyrobí 360.000 až 370.00 aut, pravděpodobnější je ale podle něj 340.000 až 355.000 vozů.

Témata:  Tesla akcie ekonomika USA

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

19. listopadu 2025 10:00

Zimní ranní rituály mohou vyjít draho: pokuty za běžící motor i sníh na autě

Zimní rána v Česku mají svůj stereotyp – rychle nastartovat motor, zapnout topení, vzít škrabku do ruky a doufat, že než led povolí, stihnete dopít kávu. Právě tato běžná praxe ale může řidiče stát pokutu. Stejně tak riskují ti, kdo vyjíždějí se zbytky sněhu a ledu na střeše nebo kapotě. Ačkoli tyto situace mnoho lidí nepovažuje za nebezpečné, zákon je vidí jinak – jako zbytečné obtěžování nebo dokonce ohrožení ostatních.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy