Google zlepší zabezpečení hesel, nebudou je znát ani sami uživatelé

Google chce novým nástrojem pro prohlížeč Chrome ochránit hesla uživatelů prostřednictvím doplňku, který bude všechna hesla generovat sám. V praxi to znamená, že uživatelé svá hesla vůbec nebudou znát, informoval americký magazín PC World.

reklama

Připravovaný Password Generator pro prohlížeč Chrome by měl fungovat tak, že uživateli na jakékoliv stránce pro registraci automaticky navrhne heslo. To bude koncipováno jako těžké na prolomení při případném útoku a ještě těžší pro zapamatování. Google nepočítá s tím, že by si uživatelé hesla pamatovali, napsal PC World.

Hesla, která si uživatelé nebudou pamatovat, považuje Google za nejlepší ochranu proti některým typům útoků, například phishingu. Pokud uživatel heslo nezná a spoléhá na prohlížeč, nehrozí, že by jej vyplnil na falešné stránce a podvodníkům jej tak daroval.

Na některých stránkách v polích pro registraci ale nefunguje automatické vkládání a na takových stránkách Password Generator nebude pracovat. Celou řadu dalších problémů přinese, bude-li uživatel chtít stránku navštívit z cizího zařízení, kde svá hesla nemá uložená.

Témata: google

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky