Dotace na pomůcky pro handicapované: Okruh lidí se rozšíří

Senát zřejmě beze změny schválí poslaneckou novelu rozšiřující okruh handicapovaných lidí, kteří mohou dosáhnout na státní dotaci na zvláštní pomůcky. Schválit změnu zákona dnes senátorům doporučily dva senátní výbory, výbor pro zdravotnictví a ústavně-právní výbor. Senát se bude novelou zabývat na své středeční schůzi.

Ilustrační fotogrtafie
reklama

S novelou zákona přišli poslanci z osmi poslaneckých klubů. Novela ve schválené podobě počítá například s tím, že nárok na plnou dotaci na pořízení automobilu by měli nově mít postižení s vyššími příjmy než nyní. Na příspěvek na automobil by měli dosáhnout i postižení lidé bez rukou nebo s nefunkčníma rukama.

Na příspěvek na zvláštní pomůcky budou mít podle schváleného znění novely nově nárok lidé s těžkým omezením pohyblivosti kvůli postižení cév v nohách a kvůli oběhové nedostatečnosti při onemocnění srdce. Žádat o dotaci budou moci i lidé s prokázaným těžkým poškozením plicních funkcí a pacienti s těžkým postižením kloubů nohou souvisejícím většinou s diabetickou neuropatií.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky