Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dotace na pomůcky pro handicapované: Okruh lidí se rozšíří

Ilustrační fotogrtafie
Ilustrační fotogrtafie
Foto: Pixabay

Senát zřejmě beze změny schválí poslaneckou novelu rozšiřující okruh handicapovaných lidí, kteří mohou dosáhnout na státní dotaci na zvláštní pomůcky. Schválit změnu zákona dnes senátorům doporučily dva senátní výbory, výbor pro zdravotnictví a ústavně-právní výbor. Senát se bude novelou zabývat na své středeční schůzi.

S novelou zákona přišli poslanci z osmi poslaneckých klubů. Novela ve schválené podobě počítá například s tím, že nárok na plnou dotaci na pořízení automobilu by měli nově mít postižení s vyššími příjmy než nyní. Na příspěvek na automobil by měli dosáhnout i postižení lidé bez rukou nebo s nefunkčníma rukama.

Na příspěvek na zvláštní pomůcky budou mít podle schváleného znění novely nově nárok lidé s těžkým omezením pohyblivosti kvůli postižení cév v nohách a kvůli oběhové nedostatečnosti při onemocnění srdce. Žádat o dotaci budou moci i lidé s prokázaným těžkým poškozením plicních funkcí a pacienti s těžkým postižením kloubů nohou souvisejícím většinou s diabetickou neuropatií.

Témata:  Senát ČR zdravotní postižení

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 10:16

21. července 2024 21:04

SLEDUJTE: Joe Biden se vzdal kandidatury. Trump zatím nemá soupeře

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jurečka vyzval členské státy EU ke zrychlení vyřizování důchodů pro občany, kteří pracovali v různých evropských zemích

V Bruselu jednali ministryně a ministři v rámci Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO). Českou delegaci vedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Ten na plénu předložil iniciativu, kterou vyzval ostatní ministry a ministryně, aby se ve svých zemích zabývali otázkou zrychlení vyřizování důchodů pro ty evropské občany, kteří využili svobody volného pohybu, a např. pracovali v různých státech EU. Rada se také zabývala otázkou nedostatku kvalifikovaných pracovních sil a začleněním osob se zdravotním postižením na trh práce.