Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Daňové přiznání je možné podat o měsíc později. Hlídat si termíny se vyplatí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zatím jen o měsíc stát prodlouží termín pro podání daňového přiznání. Pokud lidé volí papírovou podobu pro přiznání daní z příjmů, bude ho možné podat bez sankce do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června.

„Pomoc je to určitě vítaná, protože lidé nemusejí spěchat na finanční úřady v době přísného lockdownu. Loňský rok však ukázal, že posouvání termínu mnoho lidí znejistí, kdy je vlastně poslední lhůta pro podání. Loni i přes posunutí do 18. srpna mnozí podali daňové přiznání pozdě,“ vysvětluje Michal Jelínek, partner V4 Group a dodává: „Stejně jako loni se nejedná o formální odklad termínu pro podání daňových přiznání, ale pouze o prominutí sankcí spojených s jejich pozdějším podáním. Pokud daňový poplatník nepodá daňové přiznání v tzv. prodloužené lhůtě, budou počítány sankce již od původního termínu pro podání.“

Nulové DPH na respirátory pokračuje

Na začátku února vláda rozhodla o nulovém DPH na respirátory třídy FFP2 a vyšší, a to na dobu dvou měsíců. Tyto respirátory opravdu zlevnily a lidé je mohou koupit zhruba od 7 korun. Respirátory by po pondělním rozhodnutí vlády měly zůstat osvobozeny od daně, tedy levnější, do června 2021.

„Někteří odborníci zpochybňovali dopad vládního opatření na snížení ceny respirátorů. Jak jsme již na začátku uváděli, ukázalo se, že cena respirátorů opravdu poklesla. Jedinou komplikací pro distributory těchto respirátorů je složitější evidence ve vztahu k DPH,“ komentuje rozhodnutí vlády Michal Jelínek, partner V4 Group.

Témata:  daňové přiznání daně firmy ekonomika

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy