Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Náměstci na vnitru loni brali až 345 tisíc korun

Náměstci na vnitru loni brali až 345 tisíc korun

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Odměny a bonusy v řádech stovek tisíc korun dostávali loni náměstci na ministerstvech vnitra, zemědělství či spravedlnosti, informují středeční Hospodářské noviny (HN). Například na vnitru si deset lidí, kteří se loni vystřídali na postu náměstka, rozdělilo k platu za rok téměř 3,5 milionu.

Jak HN upozorňují, pokud se odměny za rok 2010 zprůměrují, přišel si každý náměstek na vnitru k platu na 345 tisíc korun.

Přes 200 tisíc korun pak byla v průměru mimořádná odměna v loňském roce i pro každého náměstka ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS).

Na ministerstvu spravedlnosti bral loni na odměnách v průměru každý náměstek 238 tisíc korun, HN ale upozorňují, že průměrování může být dost ošidné. Náměstek někdejší ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové Marek Görges totiž za sedm měsíců práce na odměnách dostal více než milion korun, zatímco náměstek současného šéfa rezortu Jiřího Pospíšila (ODS) František Korbel si v roce 2010 přišel na 88 tisíc korun.

Další ministerstva již byla v odměňování náměstků střídmější. Na ministerstvu obrany inkasovali podle zjištění HN náměstci v průměru 47 500 korun odměn, na rezortu životního prostředí pak šlo o 62 200 korun bonusů pro každého náměstka.

Témata:  platy / mzdy

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

29. dubna 2025 13:20

Více času na bolest i radost: Pracovní volno se přizpůsobuje životním okamžikům

Spolu s flexinovelou zákoníku práce vstoupí 1. června 2025 v účinnost také novela, která upravuje okruh a rozsah osobních překážek v práci. Zaměstnanci nově získají například nárok na delší volno při úmrtí blízké osoby, zpřesní se pravidla pro pracovní volno na svatbu a zavedou se jasnější podmínky pro volno při hledání nového zaměstnání. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Elektronické daňové přiznání: Co musí vědět každý zaměstnanec i podnikatel

I když je mezi zaměstnanci a podnikateli řada odlišností, některé povinnosti jsou stejné. Obě skupiny platí sociální a zdravotní pojištění nebo odvádějí daň z příjmů. Právě ta je pro mnoho z nich „noční můrou“. A to zejména kvůli daňovému přiznání a souvisejícím výpočtům. Jak daň z příjmů správně vypočítat a na co nezapomenout?