Náměstci na vnitru loni brali až 345 tisíc korun

Odměny a bonusy v řádech stovek tisíc korun dostávali loni náměstci na ministerstvech vnitra, zemědělství či spravedlnosti, informují středeční Hospodářské noviny (HN). Například na vnitru si deset lidí, kteří se loni vystřídali na postu náměstka, rozdělilo k platu za rok téměř 3,5 milionu.

660

Jak HN upozorňují, pokud se odměny za rok 2010 zprůměrují, přišel si každý náměstek na vnitru k platu na 345 tisíc korun.

Přes 200 tisíc korun pak byla v průměru mimořádná odměna v loňském roce i pro každého náměstka ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS).

Na ministerstvu spravedlnosti bral loni na odměnách v průměru každý náměstek 238 tisíc korun, HN ale upozorňují, že průměrování může být dost ošidné. Náměstek někdejší ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové Marek Görges totiž za sedm měsíců práce na odměnách dostal více než milion korun, zatímco náměstek současného šéfa rezortu Jiřího Pospíšila (ODS) František Korbel si v roce 2010 přišel na 88 tisíc korun.

Další ministerstva již byla v odměňování náměstků střídmější. Na ministerstvu obrany inkasovali podle zjištění HN náměstci v průměru 47 500 korun odměn, na rezortu životního prostředí pak šlo o 62 200 korun bonusů pro každého náměstka.

Témata: platy / mzdy

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky