Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chcete pronajmout byt? Poradíme vám, jak můžete zvýšit vaše šance

Chcete pronajmout byt? Poradíme vám, jak můžete zvýšit vaše šance
Chcete pronajmout byt? Poradíme vám, jak můžete zvýšit vaše šance
Foto: shutterstock.com

PR článek - Vlastníte byt, který osobně nevyužíváte a přemýšlíte, že ho nabídnete k pronájmu? Pokud v něm sami nechcete bydlet a nevíte o někom z rodiny nebo blízkých přátel, kterým byste nevyužívanou nemovitost nabídli, je její pronájem určitě dobrý nápad. Pronájem nemovitosti vám může vytvořit pasivní příjem. Pravidelné přispívání do finančního rozpočtu určitě uvítáte. Proto vám poradíme, jak můžete zvýšit vaše šance, že byt pronajmete v co nejkratším čase.

Zařízený byt pronajmete snáz

Pokud na pronájem nemovitostí spěcháte, určitě uděláte dobře, když daný byt alespoň částečně vybavíte. Potencionálního zájemce totiž mnohem více zaujme byt, do kterého se bude moci díky vybavení okamžitě nastěhovat. V opačném případě by totiž musel řešit, kde případně shánět nábytek.

Pokud jde o množství nábytku, není třeba to přehánět. Každý z nás si chce svůj domov zařídit podle svého, proto myslete pouze na základní věci, jako je sedací souprava, jídelní stůl a židle, postel a jedna nebo dvě skříně na uložení věcí.

Dejte o pronájmu dostatečně vědět

Jen těžko pronajmete byt, o jehož existenci nikdo nebude vědět. Ať už chcete nabídnout cokoliv, musíte se postarat o to, aby se o tom druzí náležitě dozvěděli. Zatímco dříve byla jedinou možností inzerátu tištěná forma v novinách, dneska těch možností máte podstatně více. Spolehnout se tak můžete na internet, sociální sítě a nejrůznější fóra. O pronájmu také můžete informovat své blízké a kamarády, kteří se mohou zase zmínit před svojí rodinou a svými kamarády, díky čemuž se povědomí o nabízeném pronájmu ještě rozšíří.

Na co si dát pozor?

Pokud chcete, aby se váš byt pronajal co možná nejdříve, jsou věci, na které byste si měli dát pozor. Samozřejmostí je, aby bylo v bytě uklizeno, až do něho pozvěte potencionální zájemce. Na nikoho neudělá dobrý dojem, když se bude procházet po bytě, ve kterém bude nepořádek po zemi, poličky plné prachu, nevzhledné pavučiny.

Zkontrolujte, jestli ve vámi pronajímaném bytě všechno funguje tak, jak fungovat má. Elektrické zásuvky, světla, splachování na toaletě. Ujistěte se, že toaleta neprotéká, nikde nekapou kohoutky a podobně.

Udělejte dobrý dojem

Dobrý dojem o nemovitosti neudělá jen dobře sepsaný inzerát a váš přátelský přístup, ale mnohdy i zdánlivé maličkosti, na které se naneštěstí často zapomíná. Místnost bude hned působit útulněji, když sem pořídíte pěkné obrazy na stěnu. Stěny jsou často opomíjené, přitom tvoří největší část v každé místnosti. Bude vypadat mnohem lépe, když na stěnu dáte nějaký pěkný obraz, nežli když necháte stěny prázdné - pak by potencionální zájemce mohl mít pocit, že se nachází v nezařízeném holobytě, který na něho rozhodně dobrý dojem neudělá.

Umístěte obrazy do ložnice nad postel. Hodí se i nad sedací soupravu, společně vytvoří pěkný celek a dominantu každého obývacího pokoje. Obrazy najdou své místo také v předsíni, což je vlastně první část bytu, kterou potencionální zájemce uvidí - a kde jinde ho zaujmout, nežli právě tady. Jakmile si udělá dobrý dojem už v předsíni, zbytek bytu ho pak zaručeně zaujme.

Témata:  PR článek bydlení

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?