Lidé se stěhují za Prahu. Kupují nejen domy, ale i byty

S nárůstem cen bytů v hlavním městě roste i zájem o bydlení v dojezdové vzdálenosti od Prahy. A to nejen v případě domů, ale i bytů. Developerská skupina Crestyl již vyprodala všechny byty v centru obce Vysoký Újezd, která leží nedaleko pražského Zličína. Ty jsou přitom ještě ve výstavbě a budou dokončeny na jaře příštího roku. Zároveň Crestyl urychlil zahájení výstavby druhé etapy projektu Berounská brána ve středočeském Berouně, protože rok před dokončením první etapy je prodána již více než polovina nabízených bytů a řadových domů.

Ilustrační fotografie
reklama

„Bydlení mimo Prahu je díky nárůstu cen bytů v hlavním městě stále populárnější. Lidé dokonce více než dříve vyhledávají nejen domy, ale i byty. U obou našich projektů v dojezdové vzdálenosti od metropole se byty prodávají rychleji, než řadové domy či pozemky pro výstavbu, i když i tam je tempo prodejů působivé,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. „Výhoda těchto lokalit je jednoduchá – pokud si zájemci vyberou místo s dobrou infrastrukturou jako je například Beroun nebo Vysoký Újezd, tak získají vysokou úroveň bydlení za poloviční cenu než v Praze. Do práce mohou snadno dojíždět, veškerou občanskou vybavenost přitom mají přímo ve svém bydlišti.“

Vysoký Újezd: klidná lokalita, široké možnosti

Aktuálně vyrůstají přímo v centru obce Vysoký Újezd dva nízkopodlažní bytové domy, které nabídnou celkem 28 bytů, a dále 36 řadových rodinných domů. Byty, jejichž dokončení je naplánováno na jaro příštího roku, jsou již kompletně vyprodány.

Řadové domy budou dokončeny přibližně za rok a obsazena je zatím čtvrtina. Součástí této fáze projektu je i občanská vybavenost pro celou obec, kde se v rámci šesti komerčních jednotek pro obchody a služby počítá se supermarketem, drogerií, restaurací nebo kavárnou. V sousedství je navíc zámecká zahrada a nový vlastník zdejšího historického zámku plánuje jeho proměnu v butikový hotel se všemi souvisejícími službami včetně spa.

Celý rezidenční projekt Vysoký Újezd spojuje klid venkova a blízkost hlavního města a kromě bytů a řadových domů dále zahrnuje hotové rodinné domy, navržené vily na klíč i samostatné pozemky. Nachází se v malebné lokalitě Vysokého Újezdu uprostřed křivoklátských a brdských lesů v sousedství prestižního golfového hřiště Albatross. Přilehlé zelené lesy přímo vybízí k dlouhým večerním procházkám nebo rannímu běhu. Rodiny s dětmi ocení nejen velká prostranství a zahrady, ale i dětské hřiště.

Berounská brána: městské centrum za cenu pražské periferie

Projekt Berounská brána nabízí bydlení spojující výhody poklidného života na menším městě v krásné krajině se snadnou dostupností do velkoměsta. V rámci projektu ve středočeském Berouně vzniká ve dvou etapách 10 nízkopodlažních bytových domů s celkem 146 komfortními byty a 42 řadových domů a dvojdomů. První etapa by měla být dokončená přibližně za rok, druhá o rok později. Výstavba druhé etapy se totiž díky zájmu urychlila a rozběhla se již tento podzim po prodání více než poloviny bytů a domů nabízeních v první etapě.

V rámci projektu Berounská brána si budou moci vybrat jak ti, kdo dávají přednost pohodlnějšímu bydlení v bytech, tak i příznivci individuálního bydlení v řadové výstavbě. Součástí nového rezidenčního projektu je i zřízení dvou parků. Noví obyvatelé tedy budou bydlet nejen nedaleko historického centra, ale také doslova uprostřed zeleně. V té naleznou například speciální místo pro pořádání pikniků i dostatek prostoru pro další volnočasové aktivity. V samotném Berouně pak lze nalézt občanskou vybavenost.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky