Ženě se ozval falešný exekutor, poslala mu 150 tisíc

Ženě z Hodonínsku se ozval falešný exekutor, na výzvu mu dvakrát poslala 75.000 korun. Policie případ vyšetřuje jako podvod, pachatele hledá. Na policejním webu to dnes uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Policie před podobnými případy varuje, lidé by si měli ověřovat informace.

CZK

Podvedené ženě se na telefon ozval neznámý muž, který se představil jako pracovník exekutorské kanceláře s pohledávkou 75.000 korun, kterou měla mít z minulosti. Řekl jí, že pokud nechce, aby došlo k exekuci majetku a odstavení účtu, má ihned zaplatit na účet, který jí nadiktoval.

"Žena v časové tísni a obavách z možných následků tak okamžitě učinila," uvedl mluvčí.

Jenže asi hodinu poté se jí telefonicky ozvala žena, která se představila jako pracovnice stejné exekutorské kanceláře. Řekla, že v původním telefonátu uvedli špatné bankovní spojení, a tak volá znovu a nadiktuje správný účet.

"Původní odeslanou částku slíbili obratem vrátit. Oslovená žena tedy znovu poslala částku 75.000 korun," uvedl mluvčí.

Další den podvedené ženě volali z údajného exekutorského úřadu znovu, chtěli další platby. To už ale žena odmítla a kontaktovala policii.

Policie případ prověřuje jako trestný čin podvodu. Pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětileté vězení. Policisté před podobnými případy opakovaně varují. Lidé by si měli především ověřovat informace. Při podobných telefonátech by měli být obezřetní a neposílat peníze bez ověření pravdivosti podaných informací.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky