exekutoři

Ilustrační fotografie

Exekutoři čekají nárůst exekucí, varují před problémy u srážek ze mzdy

Půjčky a spoření

Exekutorská komora očekává, že exekucí letos spíše přibude. Varovala také před tím, že kvůli výraznému navýšení nezabavitelné částky by exekutoři v budoucnu mohli častěji namísto srážek ze mzdy přistupovat k exekucím movitých věcí i nemovitostí. Řešením pro věřitele i dlužníky by podle komory mohlo být například stanovení minimální srážky ze mzdy, uvedli zástupci stavovské organizace na dnešní tiskové konferenci.

CZK

Ženě se ozval falešný exekutor, poslala mu 150 tisíc

Finance

Ženě z Hodonínsku se ozval falešný exekutor, na výzvu mu dvakrát poslala 75.000 korun. Policie případ vyšetřuje jako podvod, pachatele hledá. Na policejním webu to dnes uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Policie před podobnými případy varuje, lidé by si měli ověřovat informace.

Ilustrační fotografie

Žalobce: Exekutorka způsobila škodu 26 milionů. Peníze z exekucí posílala i na účet přítele

Finance

Na chod exekučního úřadu, jeho rekonstrukci, ale i na bankovní účet svého přítele posílala podle žalobce bývalá přerovská soudní exekutorka Jitka Studená peníze získané během její exekuční činnosti. Podle státního zástupce Petra Mazálka zmařila žena vyplácení peněz v celkem 281 exekučních řízeních a způsobila tak škodu přesahující 26 milionů korun. Obžalovaná k soudu nepřišla ani dnes. Souhlasila však s jednáním v její nepřítomnosti, soudce tak policejní eskortu odvolal. Ženě hrozí až 12 let vězení, souzena je v nejpřísnější sazbě kvůli škodě velkého rozsahu.

Ilustrační fotografie

Vláda nepodpořila zavedení místní příslušnosti exekutorů

Aktuality

Pro nadměrnou zátěž soudů vláda v Parlamentu nepodpoří návrh skupiny poslanců v čele s Piráty na zavedení místní příslušnosti exekutorů. Na dnešní schůzi k materiálu schválila negativní stanovisko, informoval ČTK tiskový odbor úřadu vlády. V minulém volebním období dolní komora zavedení teritoriality zamítla. Záležitostí se zabývá na popud skupiny senátorů i Ústavní soud.

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Sázka ne Green Deal se nevyplácí. Evropské „zelené akcie“ stále propastněji zaostávají s trhem jako celkem

Mezinárodní investoři současné podobě Green Dealu EU už příliš nevěří. Výsledkem je to, že zhruba od přelomu let 2022 a 2023 akcie firem, jež by měly profitovat ze současné, ambiciózní podoby Green Dealu, stále propastněji zaostávají za trhem jako celkem. Tedy za akciemi širokého spektra firem, napříč odvětvími, včetně těch emisně a environmentálně „špinavých“.