Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé i dnes stáli ve frontách na speciální tisícikorunu před pobočkami ČNB

Lidé stojí ve frontách na speciální tisícikorunu před pobočkami ČNB
Lidé stojí ve frontách na speciální tisícikorunu před pobočkami ČNB
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Stovky lidí i dnes čekají ve frontách před pobočkami České národní banky (ČNB), aby si pořídili speciální tisícikorunu vydanou k 30. výročí rozdělení československé měny. Fronta stojí mimo jiné v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem nebo v Brně. Na místě to zjistili zpravodajové ČTK. Už při středečním zahájení prodej provázel velký zájem lidí a většina poboček během dne z kapacitních důvodů uzavřela fronty.

ČNB předpokládá, že dnes budou všechny zásoby výroční tisícikorun rozebrány. Dnes o tom informovala na svých internetových stránkách. Když v roce 2019 centrální banka vydala speciální stokorunu ke stému výročí vzniku československé koruny, trvalo rozebrání delší dobu.

Dlouhá fronta lidí byla u pobočky ČNB v Ostravě i dnes ráno. Z Nádražní ulice, v níž je vchod do banky, se fronta opět stáčela po Zámecké ulici do Tyršovy. Čekaly v ní desítky až stovky lidí. V Praze se fronta brzy ráno táhla od budovy centrální banky k ulici Nekázanka.

V Brně byla ráno fronta znatelně menší než ve středu, kdy se vinula od vstupu do banky v Rooseveltově ulici přes Sukovu, Malinovského náměstí a Jánskou ulici až po Masarykovu ulici. Dnes ráno stáli lidé okolo banky a fronta vedla přes Sukovu a končila na Malinovského náměstí. I tak v místě čekalo odhadem několik stovek lidí.

Speciální bankovku lze získat do rozebrání zásob za 1000 korun na pokladnách centrální banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Každý zájemce může koupit nanejvýš pět bankovek. ČNB jich vydala 200.000 kusů. Lidé už mezitím na internetu tyto bankovky nabízejí za několikanásobně vyšší ceny.

Témata:  Česká národní banka (ČNB)

Související

Aktuálně se děje

19. července 2024 10:13

Všude draho, doma nejdráž? Jaké jsou ceny výrobků v řetězcových drogeriích u nás a v zahraničí

Spotřebitelská organizace dTest se po čase rozhodla opět porovnat situaci v českých a zahraničních obchodech. V centru jejího zájmu stanula drogerie, přesněji řetězce dm-drogerie markt a Rossmann, a výrobky jejich privátních značek. Srovnání ukázalo, že na totožném nákupu lze v zahraničí významně ušetřit.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jsou vaše peníze v bezpečí? Přehled rizik při každodenním používání běžných bankovních účtů

V roce 2024 jsou běžné bankovní účty nezbytnou součástí života většiny lidí. Přestože moderní technologie a pokroky v zabezpečení bankovních systémů výrazně zlepšily ochranu uživatelů, stále existují bezpečnostní rizika, která je třeba brát v úvahu. Odborníci ze serveru Banky.cz dali dohromady nejvýznamnější rizika spojená s každodenním používáním běžných bankovních účtů.