Lidé i dnes stáli ve frontách na speciální tisícikorunu před pobočkami ČNB

Stovky lidí i dnes čekají ve frontách před pobočkami České národní banky (ČNB), aby si pořídili speciální tisícikorunu vydanou k 30. výročí rozdělení československé měny. Fronta stojí mimo jiné v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem nebo v Brně. Na místě to zjistili zpravodajové ČTK. Už při středečním zahájení prodej provázel velký zájem lidí a většina poboček během dne z kapacitních důvodů uzavřela fronty.

Lidé stojí ve frontách na speciální tisícikorunu před pobočkami ČNB
reklama

ČNB předpokládá, že dnes budou všechny zásoby výroční tisícikorun rozebrány. Dnes o tom informovala na svých internetových stránkách. Když v roce 2019 centrální banka vydala speciální stokorunu ke stému výročí vzniku československé koruny, trvalo rozebrání delší dobu.

Dlouhá fronta lidí byla u pobočky ČNB v Ostravě i dnes ráno. Z Nádražní ulice, v níž je vchod do banky, se fronta opět stáčela po Zámecké ulici do Tyršovy. Čekaly v ní desítky až stovky lidí. V Praze se fronta brzy ráno táhla od budovy centrální banky k ulici Nekázanka.

V Brně byla ráno fronta znatelně menší než ve středu, kdy se vinula od vstupu do banky v Rooseveltově ulici přes Sukovu, Malinovského náměstí a Jánskou ulici až po Masarykovu ulici. Dnes ráno stáli lidé okolo banky a fronta vedla přes Sukovu a končila na Malinovského náměstí. I tak v místě čekalo odhadem několik stovek lidí.

Speciální bankovku lze získat do rozebrání zásob za 1000 korun na pokladnách centrální banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Každý zájemce může koupit nanejvýš pět bankovek. ČNB jich vydala 200.000 kusů. Lidé už mezitím na internetu tyto bankovky nabízejí za několikanásobně vyšší ceny.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky