Češi na důchod od státu nevěří

Široká veřejnost rozhodla o nejoblíbenějších 20 produktech na finančním trhu v nominačním kole Ceny veřejnosti soutěže Zlatá koruna. O tom, které z těchto produktů se umístí na stupních vítězů, se bude hlasovat ve finálovém kole Ceny veřejnosti do 24. dubna na webu www.zlatakoruna.info.

Ilustrační fotografie
reklama

V letošním roce to bude po osmnácté, co Zlatá koruna přinese srovnání na trhu finančních produktů. V soutěži Zlatá koruna hodnotí ty nejlepší produkty v 16 kategoriích odborná porota, Finanční akademie. Ta zvolí také Novinku roku.

O oblíbenosti finančních produktů ale rozhodují sami lidé v anketě Cena veřejnosti. Od 28. října 2019 probíhalo nominační kolo. Každý návštěvník webu www.zlatakoruna.info mohl navrhnout jakýkoliv produkt. Dvacet produktů, které posbíraly nejvíce nominačních hlasů, postoupilo do finálového kola Ceny veřejnosti. Do 24. dubna pak může veřejnost hlasovat pro jeden z produktů z finálové dvacítky a pomoci mu k zisku Zlaté, Stříbrné nebo Bronzové koruny.

„Výsledky odborných kategorií jsou určitým vodítkem pro širokou veřejnost. Poskytují lidem oporu při rozhodování o tom, které finanční produkty zvolit, aby si vybrali vhodný produkt, o své finance nepřišli a případně i bezpečně zainvestovali. U Ceny veřejnosti se ptáme, se kterým produktem jsou natolik spokojeni, že pro něj chtějí i hlasovat. Je tedy takovou odměnou a zpětnou vazbou pro finanční společnosti. Z dlouhodobého hlediska je ještě zajímavější, že ukazuje nejen jaký poskytovatel má pro klienty vstřícné produkty, ale i jaké jsou trendy ve společnosti. Podívejte se na letošní finálovou dvacítku a uvidíte, co teď lidé řeší nejvíce – zajištění na stáří. Dnes už lidé více chápou, že dobrá investice, a to i do bydlení, je prakticky tou nejlepší „pojistkou“. Jsem rád, že právě zajištění do budoucna finálové dvacítce jasně dominuje. Stavební spoření a hypotéky mají zastoupeny 6 produktů, podílové fondy a penzijní spoření 5 produktů. Je vidět, že Češi si stále více uvědomují, že stát jim důstojné stáří opravdu nezajistí,“ dodal k výsledkům nominačního kola Dr. Pavel Doležal, zakladatel a ředitel Zlaté koruny.

Hlasovat v Ceně veřejnosti může kdokoliv až do 24. dubna, kdy bude ukončeno také hlasování v Ceně podnikatelů, které je jednokolové a ucházet se o vítězství tak může jakýkoliv produkt určený podnikatelům. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na Galavečeru Zlaté koruny 28. května v Top Hotelu Praha, kterého se zúčastní také vítěz tipovací otázky. Kdo nejdříve správně tipne, kolik aktivních produktů bude k ukončení hlasování na webové stránce www.zlatakoruna.info, může si z Galavečera odnést některou ze zajímavých cen. Ve hře je například stipendium na VŠEM, elektromobil na víkend od společnosti ČEZ, nebo poukaz na šperk v hodnotě 10 tisíc Kč od společnosti JK Jitka Kudláčková.

20 finalistů Ceny veřejnosti Zlaté koruny 2020*:

Produkt Poskytovatel
Aplikace MONETA Smart Banka (Nejvíce funkcí: investice, spoření,  Pay, G Pay, pojištění, směnárna, půjčky, kreditky, kontokorent, jediná na světě je dostupná na TV, hodinky, telefon, tablet, počítač) MONETA Money Bank
Běžný účet ZDARMA A BEZ PODMÍNEK s výběry po celém SVĚTĚ Equa bank
Fio Internetbanking Fio banka
Fio osobní účet bez poplatků Fio banka
Generali Fond korporátních dluhopisů Generali Investments CEE
Hypoúvěr od Buřinky GARANT Stavební spořitelna České spořitelny
mKonto s mKartou Svět s nejvýhodnějším kurzem, vítěz Ceny veřejnosti 2019, vítěz žebříčku nejvýhodnějších účtů Finparáda – Finanční produkt roku 2019 a nově přidaným kontokorentem mRezerva MINI bez úročení a poplatku mBank
Můj majetek Generali Česká pojišťovna
MŮJ ŽIVOT Generali Česká pojišťovna
NN (L) International Central European Equity (CZK) NN Investment Partners C.R.,
On-line stavební spoření Stavební spořitelna České spořitelny
Penzijní připojištění se státním příspěvkem u ČS penzijní společnosti Česká spořitelna – penzijní společnost
Penzijní spoření s ČS Česká spořitelna – penzijní společnost
Povinné ručení s digitální asistencí Generali Česká pojišťovna
Stavební spoření 55+ Wüstenrot – stavební spořitelna
Stavební spoření RSTS Raiffeisen stavební spořitelna
Úvěr od Buřinky na družstevní bydlení Stavební spořitelna České spořitelny
Výhoda+ Trinity-bank
Wüstenrot Kamarád+ Wüstenrot – stavební spořitelna
ZDR Investments SICAV ZDR Investments

*produkty jsou řazeny abecedně

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky