Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bitcoin citelně padá. Peking zakázal všechny transakce s kryptoměnami

Bitcoin
Bitcoin
Foto: Pixabay

Komentář Lukáše Kovandy: Bitcoin a další kryptoměny dnes citelně oslabují. Čínská centrální banka totiž prohlásila všechny transakce související s kryptoměnami za nezákonné. Jde o dosud nejsilnější signál Pekingu, že vůči kryptoměnové komunitě hodlá rázně vystupovat.

Čínská centrální banka v příslušném stanovisku uvedla, že žádná z kryptoměn, tedy ani bitcoin či tether, nepředstavuje zákonné platidlo a nemůže být součástí peněžního oběhu.  Všechny transakce s kryptoměnami, včetně služeb poskytovaných burzami mimo kontinentální Čínu čínským občanům, centrální banka zapovídá jakožto nepovolenou finanční aktivitu.  

Bitcoin se v reakci na informaci o stanovisku čínské centrální banky propadl o necelých pět procent. To v jeho případě není nijak mimořádný pokles. Další propad lze ovšem očekávat, ruku v ruce s tím, jak bude trh celosvětově zprávu postupně absorbovat. Ztrácejí také další kryptoměny, včetně druhé nejvýznamnější, etheru. Čína představuje z globálního hlediska klíčový kryptoměnový trh. Investoři do kryptoměn však nemohou pokládat krok čínských úřadů za zcela nečekaný, neboť Peking proti celé tamní technologické sféře postupuje restriktivněji již od druhé poloviny loňska.

Témata:  Bitcoin kryptoměny

Související

Aktuálně se děje

22. října 2024 10:41

Chcete získat informace z registru dlužníků? Buďte obezřetní

Spotřebitelé by měli být obezřetní, chtějí-li získat informace z registru dlužníků. Provozovatelé těchto registrů často slibují detailní informace o stavu dluhů, ale mnohdy poskytnou neúplný přehled, za který si spotřebitel přesto připlatí. Jak se vyhnout zbytečným výdajům a kde získat spolehlivé informace? 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Zlato láme rekordy: unce poprvé přes 65 000 Kč, zájem mají hlavně fondy a centrální banky

Celková poptávka po zlatě letos ve třetím čtvrtletí stoupla na 1313 tun, meziročně o pět procent, vyplývá z dnes zveřejněných dat World Gold Council. Jedná se o historicky největší množství nakoupeného zlata ze všech třetích čtvrtletí. Silná poptávka se odráží v ceně žlutého kovu, která překonává historický rekord za rekordem – alespoň tedy z nominálního hlediska.