ZUNO má silného partnera pro další růst

Internetová banka ZUNO působící v České republice a na Slovensku získá nového majitele, ABH Holding S.A. (ABHH). Smlouva o prodeji byla úspěšně podepsána. ABHH je soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku.

Ilustrační fotografie
reklama

ABHH je mateřskou entitou pro skupinu společností Alfa Banking Group, která se angažuje v bankovních a finančních službách v Holandsku, Velké Británii, Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku a na Kypru. V prosinci 2014 představovala konsolidovaná aktiva skupiny 47,5 miliard dolarů.

Změna vlastnictví ZUNO nebude mít žádný vliv na její klienty v České republice a na Slovensku. Jejich vklady budou i nadále chráněné podle rakouského zákona o ochraně vkladů, přičemž ZUNO zůstává samostatnou, plně regulovanou rakouskou bankou s centrálou ve Vídni.

Nový majitel deklaruje zájem investovat kapitál do rozvoje a expanze ZUNO. ABHH má dlouhodobý zájem na rozvoji bankovního byznysu v Evropě a ZUNO tak představuje ideálni platformu pro tuto expanzi.

„Jsem velmi šťastný, že se nám podařilo najít nového a silného majitele pro ZUNO. Změna majitele nám umožní posilnění a růst našeho podnikání na Slovensku a v České republice, tedy na trzích, na které se budeme nadále naplno zaměřovat. ZUNO také získává příležitost vyhodnotit možnosti vývoje nových produktů a expanze na nové trhy,“říká Oyvind Oanes, generální ředitel ZUNO.

„Jsme nadšení tím, co už ZUNO dosáhlo od jeho založení v roce 2010 i jeho budoucím potenciálem. ZUNO je internetová retailová banka s komplexním servisem fungující na dvou trzích v ČR a SR. Jelikož plánujeme podporovat ZUNO v růstu jeho klientské základny napříč zeměmi, věříme, že ZUNO má silný potenciál k růstu jak nabízených produktů, tak v geografickém dosahu dalších evropských trhů. V Alfa Banking Group máme za sebou silnou zkušenost sdlouhodobými investicemi a s podporou růstu našich obchodů. Těšíme se, až se ZUNO přidá k Alfa Banking Group a bude součástí naší růstové strategie, jsme zavázáni investovat nový kapitál do ZUNO, aby se mohlo posunout dopředu,“říká Petr Aven, předseda představenstva Alfa Banking Group.

Prodej ZUNO jeho dosavadním majitelem, rakouskou Raiffeisen Bank International, ještě podléhá schválení regulačními orgány. Banka bude i dále působit na trzích pod značkou ZUNO a se stejným managementem.

Témata: CZK | banky | zuno bank
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky