Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo před půl rokem nakoupil bitcoiny, může je dnes prodat za více než dvojnásobek

Bitcoin, virtuální měna
Bitcoin, virtuální měna
Foto: Pixabay

Cena bitcoinu v korunách za poslední půlrok vzrostla na více jak dvojnásobnou hodnotu. Rozdíl mezi cenou ze začátku prosince 2018 a cenou ze začátku června 2019 činil 127 %. Kdo začátkem prosince nakoupil a nyní prodává, získá tak více než dvojnásobek vložených peněz. Zájem o investice do kryptoměn navíc mezi Čechy podle údajů společnosti WBTCB stoupá. V České republice také funguje téměř 70 automatů, které přeměňují vložené peníze na bitcoiny.

Zájem o bitcoiny stoupá

Poslední půlrok byl pro držitele bitcoinů pozitivní. Jejich cena v korunách vzrostla na více než dvojnásobnou hodnotu. Dlouhodobě roste rovněž povědomí Čechů o digitálních měnách. Přímo o bitcoinech slyšelo podle agentury STEM/MARK již 76 % Čechů, 3 % do nich již investovalo a 10 % dotázaných o tom uvažuje. Jejich rostoucí hodnota se rovněž odráží v poptávce po investicích do kryptoměny. „Během posledních šesti měsíců evidujeme po propadu v první polovině roku 2018 opětovný nárůst zájmu nových klientů o nákup bitcoinů. Kdo si však stihl bitcoiny nakoupit již dříve, může se dnes v případě jejich prodeje těšit z velmi zajímavého zhodnocení své investice. Obecně však platí, že spoléhat se na prudké výkyvy je zrádné a je lepší vnímat investici z dlouhodobějšího hlediska,“ uvádí Ondřej Příhonský ze společnosti WBTCB. V době největšího růstu ceny bitcoinu od 15. prosince loňského roku do letošního 15. května činilo zhodnocení dokonce 155,7 %.

Bitcoiny na bankovním účtu i v bankomatu

Prostřednictvím WBTCB si zájemci mohou pořídit bitcoiny i v rozhraní NEO účtu české Expobank CZ, která tuto možnost nabídla jako první bankovní dům v Evropě. „Uživatelé NEO účtu mohou jednoduše nakupovat a prodávat bitcoiny v internetovém bankovnictví. K dispozici mají přehledné grafy a veškeré údaje o aktuálním vývoji hodnoty bitcoinů i o svém vlastním portfoliu,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ. Češi jsou však na poli digitálních měn aktivní i jinak. Zajímavostí je například to, že v Praze sídlí hned dvě společnosti vyrábějící bitcoinové automaty. Celkem je na celém světě podle serveru coinatmradar.com přes 4900 bankomatů umožňujících nákup a prodej bitcoinů a jiných kryptoměn. Z téměř 70 bitcoinových bankomatů v České republice se jich zhruba 35 nachází v Praze.

Témata:  Bitcoin kryptoměny

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jak ušetřit v létě v domácnosti peníze? Na úsporné klimatizaci a levnější elektřině

Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat energeticky úspornou klimatizaci a správného dodavatele elektřiny, aby se vám investice co nejrychleji vrátila? A aby vás co nejméně trápily účty za elektřinu?