Vláda zatím neprodloužila zrušení parkovacích modrých zón

Vláda zatím neprodloužila zrušení zón placeného parkování ve městech a v obcích. Pokud o tom nerozhodne dnes, bude parkování opět zpoplatněné od středečních 06:00.

Ilustrační fotografie

Kabinet zrušil zóny od 16. března jako jedno z opatření přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru. Zatímco platnost ostatních opatření vláda v pondělí prodloužila, u takzvaných modrých zón to neudělala. Vyplývá to ze závěrů jednání vlády zveřejněných na internetu.

V zónách placeného parkování mohou nyní stát všechny automobily zdarma. Platí to i pro takzvané modré zóny, které jsou určeny obvykle jen pro místní obyvatele a podnikatele.

Zón se týkalo usnesení, kterým vláda s účinností od ranních hodin pondělí 16. března zakázala platnost "nařízení, kterým obec vymezuje oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy".

Současně se zrušením modrých zón kabinet v minulosti vydával i opatření pro omezení otevírací doby úřadů, omezení maloobchodu a provozu restaurací. Všechna tato opatření vláda prodloužila v pondělí, platit budou do 11. dubna.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky