Vichřice pustoší Česko. V dalším kraji vyhlásili energetici kalamitní stav

V Plzeňském kraji stoupl počet odběratelů, kteří jsou kvůli silnému větru bez elektřiny. Aktuálně řeší technici ČEZ v kraji 55 poruch na vedení vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí, bez proudu je 55.000 odběrných míst, řekla dnes ČTK mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Energetici z ČEZ vyhlásili už ráno kalamitní stav v Plzeňském, Karlovarském a Středočeském kraji. Nejvíce poruch na vedení je na Klatovsku, kde je bez proudu kolem 11.000 odběratelů, poruchy jsou také na Domažlicku, Rokycansku či Plzeňsku.

Diskuse: 0

Hasiči, ilustrační fotografie
reklama

Hasičům přibývá strmě zásahů. Podle jejich mluvčího Petra Poncara dnes evidují v kraji už kolem 360 událostí, které souvisejí s větrem. Nejčastěji likvidují popadané stromy na Klatovsku, jižním Plzeňsku a Domažlicku. V Klatovech vyjížděli také k utržené střeše panelového domu, v Dobřanech vítr poškodil věžičku na kostele sv. Mikuláše, v Březině na Rokycansku spadly dva stromy částečně na rodinný dům, vzrostlý smrk spadl na dům v Babylonu na Domažlicku. Ráno na Domažlicku poškodila padající větev sanitku záchranářů, která jela k výjezdu. U Třemošné narazil po poledni do spadlého stromu osobní vlak. Dopoledne narazilo do stromu na silnici osobní auto v Oselcích. Podle dostupných informací se události obešly bez zranění.

Správa železnic kvůli popadaných stromům nebo z preventivních důvodů uzavřela několik úseků tratí, například mezi Chlumčany a Přešticemi, trati z Klatovy do Železná Ruda, do Horažďovic a do Domažlic nebo mezi Stráží u Tachova a Borem.

Loading...

Diskuze: Vichřice pustoší Česko. V dalším kraji vyhlásili energetici kalamitní stav

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky