Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Číně o víkendu naměřili rekordních 52 stupňů Celsia, uvádí místní média

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V Číně o víkendu padl teplotní rekord, když na severovýchodě země naměřili přes 52 stupňů Celsia. S odvoláním na čínská média o tom informovala agentura Reuters, podle které vedra v této oblasti přetrvají nejméně dalších pět dní.

Teplota v městečku San-pao, které leží v provincii Sin-ťiang v Turfanské proláklině, nejníže položeném místě v Číně, vystoupala v neděli na 52,2 stupně Celsia. Předchozí teplotní rekord v Číně pochází z roku 2015, kdy ve stejné proláklině meteorologové naměřili 50,3 stupně Celsia. Rozsáhlá písčitá pánev, která leží více než 150 metrů pod úrovní moře, se nachází zhruba 150 kilometrů jihovýchodně od Urumči.

Dlouhodobé vysoké teploty v Číně představují problém pro elektrické vedení i úrodu. Panují obavy, že se bude opakovat situace z loňského roku, kdy země zažila nejhorší sucha za posledních 60 let. S vedry a vysokými teplotami se v uplynulých týdnech potýkají také Spojené státy a Evropa.

Témata:  Čína počasí léto

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:43

Léto přináší nejen vysněné dovolené, ale i více dopravních nehod

Léto je tady a s ním i doba vytoužených dovolených. Pro mnoho Čechů to znamená sbalit kufry, naložit auto a vyrazit na cestu za sluncem do jihoevropských destinací. To výrazně ovlivňuje provoz na českých dálnicích a silnicích 1. třídy, zejména na jižních tazích. Bohužel, s intenzivnější dopravou v tomto období roste i počet dopravních nehod. Podle analýzy Portálu nehod totiž na komunikacích směřujících na jih České republiky v době prázdnin naroste počet nehod oproti průměru celého roku o 20 %.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy