V Česku se šíří další vlna podvodných e-mailů, varuje Česká pošta

V Česku se šíří další vlna podvodných e-mailů, které se vydávají za výzvu od České pošty. Po příjemcích žádají zaslání nedoplatku nebo stažení souboru z přílohy a vyplnění osobních údajů. Po kliknutí na odkaz mohou nakazit počítač uživatele škodlivým softwarem, varovala dnes Česká pošta.

Ilustrační fotografie
reklama

Na Českou poštu se v posledních dnech kvůli tomu obrátilo několik klientů. "Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na podobné zprávy neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy. Je zde mimo podvod i zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty," uvedl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení.

E-maily jsou odesílány z adres, které neodpovídají adresám České pošty. Obsahují gramatické chyby a chybí v nich česká diakritika. Pokud lidé očekávají objednaný balíček, mohou jeho doručování sledovat v aplikaci Sledování zásilek na webových stránkách www.postaonline.cz.

Česká pošta nedávno varovala také před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11. Na mobilních telefonech a stránkách sociální sítě Facebook se objevují formou reklamy klamavé zprávy s logem České pošty. Podvodná hra se projevuje i formou úhrady poštovného (51,- Kč). Pošta upozornila na to, že není autorem těchto zpráv, její logo je použito neoprávněně. Už dříve podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky