Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úřady se vrací k běžnému provozu. Lidé musí dodržovat přísné hygienické podmínky

Koronavirus Covid-19
Koronavirus Covid-19
Foto: Pixabay

Úřady se dnes vrací k běžnému provozu, který omezily v souvislosti s koronavirovou situací. Zaměstnanci i veřejnost však musejí v budovách úřadů dodržovat přísné hygienické podmínky a minimalizovat osobní kontakt. Ministerstvo vnitra na občany apelovalo, aby upřednostnili možnost kontaktovat úředníky telefonem, e-mailem nebo datovou schránkou.

Při osobním styku musí úředník a klient udržovat nejméně dvoumetrovou vzdálenost. Všichni musí používat roušky. Jejich sejmutí je přípustné při fotografování nebo v případech, kdy je nutné člověka identifikovat.

Úřady také musejí přijmout opatření proti tomu, aby se lidé shlukovali na chodbách nebo seděli bezprostředně vedle sebe. U vstupů do budov i do klientských zón musí být k dispozici dezinfekce. Pravidelně dezinfikovat mají úřady také kliky, tlačítka výtahů nebo zábradlí.

Ministerstvo vnitra doporučilo obecním úřadům, aby lidem umožnily dálkové nahlížení do spisů namísto osobního - tedy aby jim na jejich žádost zaslali potřebné dokumenty.

Témata:  úřady Koronavirus COVID-19 lidé

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy