Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovensko zavede na hranicích povinné testy na koronavirus, omezí počet přechodů

Koronavirus COVID-19
Koronavirus COVID-19
Foto: Pixabay

Slovensko bude na hranicích se sousedními zeměmi testovat na koronavirus cestující, kteří přijíždějí do země. Kvůli tomu bude patrně omezen počet otevřených hraničních přechodů a také doba, kdy je bude možné využít k překročení hranic. Po jednání ústředního krizového štábu to dnes novinářům řekl premiér Igor Matovič.

"Cílem je zajistit testování každého, kdo bude chtít přes hranice projít, pokud nemá test," řekl Matovič, detaily neuvedl.

Předseda slovenské vlády již minulý týden řekl, že testování lidí na hranicích bude možné až po celostátním otestování obyvatel na koronavirus, které se v zemi pod Tatrami konalo o uplynulém víkendu. O nadcházejícím víkendu se testování zopakuje ve většině okresů Slovenska s výjimkou například Bratislavy či Košic.

Cestující, kteří na Slovensko přijíždějí z takzvaných rizikových zemí v souvislosti s koronavirovou nákazou, musejí již v současnosti mít až na výjimky negativní test na koronavirus, aby se v zemi vyhnuli karanténě. Bratislava mezi rizikové státy v září zařadila i Českou republiku. Na Slovensku navíc v současnosti pro lidi bez negativního výsledku testu na koronavirus platí nařízení o výrazném omezení volného pohybu, které se vztahuje také na cizince.

Témata:  Slovensko Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

12. dubna 2024 9:53

Prodejci kol v ČR mají potíže. Odbyt jde pomaleji, roste ale zájem o karbonové rámy

Čeští prodejci jízdních kol se aktuálně potýkají s problémy a mají plné sklady. Trh s cyklistikou se propadl přibližně o jednu třetinu a některé firmy musely snížit plánovanou výrobu nových kol. Nepomohla především skutečnost, že prodejcům se nepovedlo doprodat zásoby jízdních kol z roku 2022/23, a to i přes různé slevové akce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy