Školy v přírodě a výlety mohou školy organizovat. Rozhodující bude aktuální epidemiologická situace

Školy v přírodě a školní výlety nebudou v nadcházejícím školním roce plošně zakázány, školy je mohou organizovat. Jejich konání bude záviset na aktuální epidemiologické situaci, řekl dnes na tiskové konferenci ministr Robert Plaga (ANO).

Robert Plaga

Podle manuálu, který ministerstvo rozeslalo ředitelům škol v pondělí, se bude epidemiologická situace posuzovat podle semaforu ministerstva zdravotnictví. Jde o systém čtyř stupňů rizika nákazy koronavirem pro jednotlivé regiony.

Ministerstvo v manuálu upozornilo, že epidemiologická situace v době plánování a objednání akce může být rozdílná než situace v době konání akce. V současnosti jsou podle mapy ministerstva zdravotnictví všechny regiony s výjimkou Prahy a Frýdku-Místku v nejnižším, tedy nulovém stupni rizika. Semafor ministerstvo aktualizuje týdně. Testy v Česku od března potvrdily 20.202 případů nemoci covid-19, aktuálně je nemocných 5181 lidí.

Na školy v přírodě podle dřívějších údajů Asociace dětské rekreace jezdí ročně zhruba 200.000 dětí. Zotavovací akce pro děti do 15 let vláda ve svém harmonogramu uvolňování podnikatelských činností původně uváděla v poslední vlně nejprve od 8. června, po zrychlení od 25. května. Podle tiskového oddělení ministerstva školství kabinet 18. května schválil mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které vícedenní akce škol do odvolání zakázalo. Povoleny byly od 27. června, tedy až po skončení školního roku.

Podnikatelé zaměření na dětskou rekreaci chtějí s ministry jednat o náhradách za neuskutečněné školy v přírodě a podpoře poptávky pobytových akcí pro děti v dalších obdobích. Provozovatelé sledují velký pokles zájmu o sjednání nových akcí, bez státní podpory očekávají značný propad tržeb i příští rok.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky