Škoda Auto obnovuje výrobu přerušenou kvůli koronaviru

Automobilka Škoda Auto obnoví dnes v 6:00 ve všech třech svých českých závodech výrobu, kterou přerušila kvůli pandemii koronaviru ve středu 18. března večer. Znovuobnovení výroby budou doprovázet desítky hygienických opatření.

Diskuse: 0

Škoda Auto obnovuje výrobu přerušenou kvůli koronaviru
reklama

Mladá Boleslav připravila pro zaměstnance Škody Auto svozový systém autobusy, pracovníky budou k branám automobilky svážet ze sedmi míst po městě, odkud budou vyjíždět po 5:00. V Mladé Boleslavi nejezdí kvůli pandemii městská doprava.

Královéhradecký kraj s obnovením výroby v závodě Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku opět zprovozní speciální autobusové linky do Kvasin. Autobusy do Kvasin a zpět vozí pracovníky automobilky z Rychnovska, Náchodska a Trutnovska.

Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Loading...

Diskuze: Škoda Auto obnovuje výrobu přerušenou kvůli koronaviru

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky