Škoda Auto obnovuje výrobu přerušenou kvůli koronaviru

Automobilka Škoda Auto obnoví dnes v 6:00 ve všech třech svých českých závodech výrobu, kterou přerušila kvůli pandemii koronaviru ve středu 18. března večer. Znovuobnovení výroby budou doprovázet desítky hygienických opatření.

Škoda Auto obnovuje výrobu přerušenou kvůli koronaviru
reklama

Mladá Boleslav připravila pro zaměstnance Škody Auto svozový systém autobusy, pracovníky budou k branám automobilky svážet ze sedmi míst po městě, odkud budou vyjíždět po 5:00. V Mladé Boleslavi nejezdí kvůli pandemii městská doprava.

Královéhradecký kraj s obnovením výroby v závodě Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku opět zprovozní speciální autobusové linky do Kvasin. Autobusy do Kvasin a zpět vozí pracovníky automobilky z Rychnovska, Náchodska a Trutnovska.

Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky