Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silný vítr zaměstnává hasiče, zavřel zoo a hřbitovy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Kvůli silnému větru vyjížděli pražští hasiči od půlnoci do dnešního rána k 81 případům, uvedli na twitteru. Šlo hlavně o popadané stromy a uvolněné plechy. Kvůli nepříznivému počasí dnes zůstane zavřená zoologická zahrada v Troji. Pro veřejnost jsou zavřeny také všechny pražské hřbitovy a nejezdí přívozy.

"Do 07:15 hodin evidujeme 60 případů v souvislosti se silným větrem, ke kterému se přidal i déšť. Aktuálně zasahujeme na několika místech po celé Praze," popsali situaci hasiči.

V hlavním městě odstraňují především popadané stromy a zajišťují uvolněné plechy. V Bohnicích a Modřanech spadl strom na zaparkovaná auta.

Spadlý strom také zastavil provoz na příměstské železniční lince S49 mezi Libní a Hostivaří, informovala společnost Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám je dnes preventivně zavřená zoologická zahrada. "Sabine to podle všeho myslí hodně vážně," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek na twitteru. Bouře Sabine přechází do Česka z Německa.

Podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana jsou z bezpečnostních důvodů nepřístupné také hřbitovy v metropoli. "Naplánované obřady se uskuteční pod dohledem zaměstnanců Správy pražských hřbitovů," uvedl. Do odvolání nejezdí také žádný z pražských přívozů.

Témata:  počasí vítr vichřice Sabine (únor 2020)

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy