Silný vítr zaměstnává hasiče, zavřel zoo a hřbitovy

Kvůli silnému větru vyjížděli pražští hasiči od půlnoci do dnešního rána k 81 případům, uvedli na twitteru. Šlo hlavně o popadané stromy a uvolněné plechy. Kvůli nepříznivému počasí dnes zůstane zavřená zoologická zahrada v Troji. Pro veřejnost jsou zavřeny také všechny pražské hřbitovy a nejezdí přívozy.

Ilustrační fotografie

"Do 07:15 hodin evidujeme 60 případů v souvislosti se silným větrem, ke kterému se přidal i déšť. Aktuálně zasahujeme na několika místech po celé Praze," popsali situaci hasiči.

V hlavním městě odstraňují především popadané stromy a zajišťují uvolněné plechy. V Bohnicích a Modřanech spadl strom na zaparkovaná auta.

Spadlý strom také zastavil provoz na příměstské železniční lince S49 mezi Libní a Hostivaří, informovala společnost Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám je dnes preventivně zavřená zoologická zahrada. "Sabine to podle všeho myslí hodně vážně," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek na twitteru. Bouře Sabine přechází do Česka z Německa.

Podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana jsou z bezpečnostních důvodů nepřístupné také hřbitovy v metropoli. "Naplánované obřady se uskuteční pod dohledem zaměstnanců Správy pražských hřbitovů," uvedl. Do odvolání nejezdí také žádný z pražských přívozů.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky