Předpověď počasí na noc a úterý 29. prosince

Hluboká a rozsáhlá tlaková níže, jejíž střed se přesune z Britských ostrovů nad Dánsko, se bude zvolna vyplňovat. S ní spojená okluzní fronta ustoupí během noci z našeho území dále k severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo déšť se sněhem, ojediněle srážky i mrznoucí. Na východě srážky většinou dešťové. Během noci od jihozápadu ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem -2 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Ve východní polovině území zpočátku čerstvý jihovýchodní až jižní 4 až 9 m/s, místy nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), od vyšších poloh silný 9 až 13 m/s, nárazy kolem 25 m/s (90 km/h), na hřebenech hor na severu a severovýchodě kolem 35 m/s (125 km/h), bude od západu slábnout.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, na západě místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, zejména na východě místy zataženo. Na horách místy, jinde jen ojediněle sněžení, v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Mírný, přechodně čerstvý jižní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout.

Tlaková tendence: mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | kočka | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky