Předpověď počasí na noc a čtvrtek 30. června. Na Česko se ženou další silné bouřky

Studená fronta, která se bude vlnit nad střední Evropou, se bude postupně rozpadat, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky, zpočátku ojediněle i extrémně silné. K ránu částečné protrhávání oblačnosti a ustávání srážek. Na východě oblačno až polojasno a jen ojediněle přeháňky a bouřky. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 20 až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Místy se vyskytnou velmi silné bouřky, v pásu od jižních po severovýchodní Čechy i extrémně silné bouřky, zejména s přívalovými srážkami kolem 90 mm. Zpočátku se v bouřkách ojediněle vyskytnou i kroupy a nárazy větru kolem 90 km/h. Vzhledem k nasycení území a dalším intenzivním srážkám bude docházet k rychlému vzestupu hladin zejména menších vodních toků na úrovně SPA.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. K večeru další ubývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty v Čechách 26 až 30 °C, na Moravě a ve Slezsku 31 až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C, v Beskydech kolem 28 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky